Skinn3r

Ma cenu kupovat Macbook oproti jine znacce ?

Zajima me hlavne ten system co ma apple jestli je to znat treba pri projizdeni webu oproti zasekanejm windowsum nebo k cemu se pouzivaji veci od applu umim si predstavit mozna tak web , filmy , hudba a jednodussi hry ale to preci nepotrebuju tak drahej notebook ? Nebo je tam znat i neco jinyho nez kvalita zpracovani a dobrej pocit ze mam apple ?

Nejlepší odpověď
briketka10

u sestry v tiskárně používají MacApple kvůli výborné možnosti využití grafiky..

Další odpovědi
blesk26

Je to cena za značku a zpracování, které bývá velice kvalitní. Výkonnostně jsou srovnatelné s běžnými notebooky. Systém od Applu osobně neznám, ale nic zázračného na něm nebude. Spíš bych to bral tak, že jestli jsi běžný uživatel a nejsi do Applu zamilovanej, tak bych zůstal u klasických Win. Ono to zasekání beztak přichází všude. Krom toho na OS X nedostaneš žádné windowsovské aplikace, takže by tě to jen po nějaké době hlodalo. Samozřejmě na MacBooky jde nainstalovat windows, ale kdo by chtěl jablko na víku a windows pod pokličkou …

jpau

Apple je drahej kvůli značce. Od té doby, co přešel od PowerPC architektury k Intelu nezískáš za své peníze nic navíc. Co se toho slavného kvalitního zrpacování týče, tak se stačí podívat na bazary, kde se macy prodávají a uvidíte tu kvalitu – tu a tam něco ulomeného (oni píší 100% jen je ulomené), u těch unibody je zase problém v povrchové upravě co na tom je. Té taky moc nefandním (viz bazary, kde se prodávají macbooky, co jsou poškrábané kolem touchpadu ud náramku apod.). Jiné značky na tom nejsou jinak ale stojí polovinu.

Systém je kategorie sama pro sebe. Tím že se defac-to jedná o normální BSD systém pro x86 (nyní), tak by to pravděpodobně šlo nainstalovat i na normální PC – když pominu ovladače. GUI je fajn ale takové osobně mi příjde hloupé a pro hloupé ale to je věc názoru.

Sečteno podtrženo, za sebe doporučuji lenovo ThinkPad (ne Edge, to je sráč, nějakou profi řadu). Cenově vycházejí stejně (cca 25 – 30k) ale dostaneš mnohem víc. Mám 7 let starou z61 a funguje skvěle (stav super a to že dostává kotel). OS už je jen věcí volby, na lenovu jsou OEM Windows ale v nějaké podivné modifikaci, která prostě funguje líp (názor několika uživatelů)… Samozřejmě si ale kup co chceš, nejsem iHater a nechci tě od toho zrazovat. Osobně bych když už šáhl po nějakém olítaném MacBooku s PowerPC, v bazarech tak za 8k v dobrém stavu.
Doplňuji:
Ad blesk
Např. MS Office se dělá v sesavení pro Mac, Mac je obecně dost podborovaná platforma (když člověk srovná podíl platforem a aplikační podboru tak má mac obrvoské aplikační zázemí ve srovnání s linuxem, který na tom podílově (na trhu) není výrazně hůř než OS X). Pro OS X vyvíjí Adobe, Autodesk, Microsoft (Office, dokonce snad i IE, dokonce i herní divize MS – jejich spolupráce je víceméně historicky daná a myslím si že Apple nemůže MS konkurovat už jen proto, že každý míří na jinou skupinu userů a má jinou politiku).

Každopádně ad unix (linux, bsd, …) v dnešní době mi příjde mimo řešit nějakou „podporu aplikací“ když mám v klíně CoreDuo jednašestku (a to je vlastně historická záležitost) a běžně si můžeš koupit i vícejádrové počítače s ohromným (standardním) množstvím ram za pár švestek. Dává ti ohromné možnosti virtualizace takže docílíš jakékoli podpory pod jakoukoli platformou na jakémkoli dnes prodávaném stroji. Je běžná praxe že linux-useři (pokud to nejou ortodoxní GNU blbečci, co si ohlodávají nohy a používají jen svobodný SW) mají virtuální stroj s Windwos, kde se jim do (linuxové) pracovní plochy propisují okna z Windows a Win32 aplikacemi, popř. si na jednu z virtuálních ploch dáš Windows plochu a libovolně přeskakuješ… Podpbně se to třeba řeší, když máš Win 7 a na něco potřebuješ např. Win 95. Argumenty s podporou aplikací v dnešní době nemají smysl…

anonym

MacBook je dobrá věc, ale jenom kvůli tomu, že má ten systém od Applu (Mac OS X Lion 10.7). Nejlepší na tom systému je, že tam úplně chybí tlačítko zavřít – zavíráš aplikace tak, že na TouchPadu sevřeš prsty v pěst. Když chceš aplikaci zase otevřít, rozevřeš pěst a je to. Snadné ovládání, HROZNÁ cena !!! To si radši kup za cca. 4000,–Kč (licence pro 5 PC!) ten systém od Applu a nainstaluj si ho na nějaký notebook od normálního výrobce (např.Acer). Když ale koupíš nový notebook, tak tam budou nainstalovaný Windows 7, a pokud bys je chtěl potom zpátky (Když by se ti OS X nelíbil), tak si je nejdřív pomocí bitové kopie systému zazálohuj. Pokud by ses rozhodl, že Windowsy nechceš, je snadnější odříznout licenční štítek ze spoda notebooku a prodat ho někde na Aukru za nějakých 600 – 1200 Kč.

Michal Kole

Já si myslím, že o proti Windows žádnou výhodu mít nebudete a budete se musit učit nové věci, které jsou oproti Windows „jiné“.

Spíš si připlatíte za značku.

Já jsem zarytý Windowsák.

anonym

Pokud Apple byl lepší tak by Microsoft zkrachoval, statistika jasně ale říká že Apple používá na světě 2% uživatelů a 90% uživatelů používá Windows, 8 % to je Linux a UNIX.
Apple je snadné nahradit systémem PC-BSD který je zadarmo a je v češtině!
http://www.pcbsd­.org/

kironet

Hodně dlouho jsem hledal důvody proč nepřejít z windows na macos, ale po pár letech jsem se konečně rozhodl. Koupil jsem si svůj první použitý mac na https://appletrh.cz, se zárukou 1 rok a zdarma mi jako noobovi ukázali jak s macem pracovat

sanskrybastr

Já už Macbook používám zhruba dva roky a na windows by se mi tedy znovu přecházet nechtělo. Jakmile se s tím systémem naučíte pracovat, tak už se vám zpět chtít nebude. Mimo to, pokud si člověk koupí použitý macbook, tak to ani není zas tak drahé. Já třeba ten svůj kupoval tady https://macpod­pora.cz/ a dostal jsem na něj rok záruku.