Avatar uživatele
Deli

Myslíte si, že můžete v některých případech svou odpovědí tazateli dokonce uškodit?

V jakých třeba?
Doplňuji:
Děkuji za Vaše reakce.
Vím, že je zde jádro zodpovědných...
A děkuji jim.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Deli

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dudu, Berušinka, iceT, Andělé, Kerberus, Syd, dědapetr, fablen, anonym, pokazdejinak, anonym před 4061 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zkuste si přečíst otázku kvůli radám, které se týkají zdravotního stavu.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ je-nekdo-z-vas-co-zde-odpovida te-lekar-ci-zdravotnik

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Ne,nemyslím.Dávám odpovědi které nemohou poškodit tazatele,protože si je vždy ověřím a pokud nevím přesně raději neodpovídám.Také dám odpověď pokud mám vlastní zkušenost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Rozhodně !
A už to tady bylo. Mnohdy nekvalitní odpovědi se spoustou palců od "kamarádů" mohou neznalého tazatele zmást naproso dokonale !
Zkušenost
Doplňuji:
Jsou např. také otázky laických uživatelů PC (způsob otázky jejich odbornou úroveň již naznačuje) a odpovědi jsou natolik odborné, že tazatel si může vážně PC poškodit.
Proto je spotřeba odpovídat jinak, než na odborném fóru !

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Uskodit je snad az moc silne slovo. Zalezi samozrejme na kazdem jedinci jak si to vezme. Ja az do ted mozna mela jen tak 2 % pripominek na me a to povazuji za uspech. A za sebe reknu , ze me naopak ty 2 % pomohly ... po vcerejsku me zbrzdily... podekovala jsem Dr. Axlovi , ze on je pro me opravdovy pritel , protoze nesnasim pochlebovani typu : Kamaradko , tobe ty saty slusi a pritom si mysli sve.. opravdovy pratele upozorni i na neco , ceho je moc. Dulezite je , jak je to napsane. Vzdelani , nebo chytri ( lidsky ) lide to zde napisi krasne , bez urazek a tak by to melo byt. Ostatnich si nevsimam a nekdo se treba nevsima zase me a tak je to i v beznem zivote. :-) -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Toto je natolik závažná otázka, že by si zasloužila samostatné diskuzní fórum, protože se už dotýká samotné zákonnosti.
I proto je tomu věnován samostatný odstavec v kodexu - viz:
Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz dpovědi.cz
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.

Obzvláště v oblasti práva nebo zdraví mohou chybné odpovědi zcela fatálně poškodit, ať co do poškození zdraví, tak značných finančních ztrát u právní problematiky.
Tady opravdu nejde jen o nějakou uraženou ješitnost, z níž se člověk vyspí (to měla nejspíše na mysli iv), tam je škoda jen v morální rovině.
Proto apeluji na všechny, buďme zodpovědní a pokud si v těchto oblastech nejsme jisti, raději napišme "nevím" nebo vložte odkaz na opravdu odborné stránky.
Možná nám to nedochází, ale i podobné chování na zdánlivě nevinných Odpovědích je soudně stíhatelné.
Obecně sice garantuje zákonnost provozovatel, ale je jasné, že neuhlídá všechny chytrolíny a vejtahy.
Takže strohá řeč paragrafů, Kdo vědomě poskytne radu nebo odpověď, která má za následek škody na zdraví, životě nebo majetku, vystavuje se riziku trestního stíhání s příslušnými trestními sazbami až po nepodmíněné odnětí svobody a to v závistosti na výši a míře způsobené škody.
P.S. Ad Deli, je dobře, žes podobnou otázku položila, protože za historii Odpovědí už několikrát došlo k velice závažným chybným odpovědím, naštěstí dosud bez právních následků.
Doplňuji:
Zkuste se podívat na odkaz od Kerberus, tamější reakce jsou přímo alarmující !!

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ja osobne beriem odpovede ako informatívne.
Nie ako rozhodujúce - je to poradný orgán.
Snažím sa síce odpovedať podľa svojich vedomostí a skúseností, ale jeden človek nevie všetko, môže sa aj mýliť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

ano a to dokonce v pripade, ze je odpoved pravdiva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Ano, všichni jsme lidé omylní, a stát se to může i odborníkovi. Nehledě na to, že i dva odborníci se nemusí shodnout na jednotném (lékařském nebo právním) názoru.

Na druhou stranu i tazatel by měl počítat s tím, že odpovědi v řadě případů odrážejí pouhé názory, nikoliv fakta (kulantně řečeno).

Úmyslné uvádění v omyl - to tu snad doufám nebudeme muset řešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Myslím, že ano, dokonce si to i o některých myslím.
Např, když se zde ptá nějaká puberťačka, někdo jí z legrace cosi odpoví a ona to vezme vážně a možná se i podle toho řídí.
Snažím se proto toto svou odpovědí eliminovat, popř. je v extrémních případech lépe odpověď smazat.
Ale to jsou spíše výjimky. většina je OK :-).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

ano, taková hrozba tu je vždycky, takže pokud nevím, tak neodpovídám, pokud mám osobní zkušenost, napíšu to tam a pokud mám odkaz na odborníky, dám ho tam... navíc ani mimo web nejsem žádný velký vtipálek, takže takové ty rádoby vtipné zesměšňující odpovědi, které se i tady občas objeví, neumím a nemám potřebu psát
děkuji Deli, žes nadnesla tohle téma - aspoň si člověk uvědomí, že opravdu nemůže "plácnout" první k*avinu, která ho napadne ;) a děkuji Axlovi za opět vyčerpávající a přesné shrnutí :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava