Kelt

Myslíte si, že má každý svého intelektuálního dvojníka?

Tím nemyslím člověka, který stejně vypadá, ale který má stejné zájmy, čte stejné knihy, baví ho stejné nebo podobné filmy atd. V určitých situacích by reagoval tak, jako Vy. Myslím z hlediska pravděpodobnosti. Například určitá hudba se líbí 10 % lidí, danému sportovnímu klubu fandí 5 % lidí atd, Takto bych získal čísla 0,1 , a 0,05 a jiné a jejich součin – výsledek by Vás charakterizoval.
Myslíte si, že jste v tomto jedineční, nebo existuje osobnost se stejným koeficientem zájmů?
Nezáleží, zda hledáme 10 nebo více společného, hledáte své druhé já. A to může být osoba opačného pohlaví a pod.

Odpovědi
Mirdas

Nemyslím si že by se objevovala až taková shoda.

Na druhou stranu, zda by tomu opravdu tak bylo, velice by mne zajímalo, zda by nám tito svým způsobem identičtí lidé nelezli na nervy.

NikkiHeat

Není možné…toto neexistuje, na světě nejsou intelektuálně dva lidé identičtí.

Shady

neexistují názorově, filosofií dva naprosto stejní lidé.Ani v jedné politické straně bys nenašel dva se stejným názorem na problémy společnosti a řešení.

MK44

Každý snad proboha ne! U mnohých z nás stačí, že jsme tu jednou. Jen si to vemte, kdyby se tady objevovaly otázky po dvou, každá od jednoho dvojníka 😉

Lidé, kteří o sobě říkají, že rozumí genetice, tvrdí, že na Zemi nejsou dva zcela stejní lidé. A to přesto, že se to některým generálům nelíbí. Jinak by záleželo na tom, jak hrubé měřítko intelektu, povahy nebo podobnosti zájmů byste zvolil. Ale ať už zvolíte jakékoli, můžu Vás ujistit, že konkrétně osoba opačného pohlaví vždy příliš mnoho věcí uvidí ale úplně jinak než Vy …