Michala11

Slovník cizích slov- Státní pedagogické nakladatelství 1966: intelektualismus- nadměrné zdůrazňování intelektuální činnosti vedoucí až k vzdělanecké samoúčelnosti a k podceňování manuální práce a pohrdání ostatními druhy činnosti.
Jen jsem to chtěla trochu odlehčit a nenechat to všechno na opičákovi.
Z latiny intellectus- porozumění. Za mě hovoří za vše.

Další odpovědi
dubraro

Člověk, který si myslí, že všemu rozumí a proto má právo ostatní poučovat nebo jim dokonce diktovat co si mají myslet nebo jak mají žít.

zjentek

Protiklad blba? Never mind, počítají se pouze ti, kteří vývoj světa ovlivňují příznivě a je zcela putna, kým tací jsou.

Rokio

Člověka, který má vysokou školu a vyjadřuje se o současném dění a řeší aktuální společenské problémy. Musí mít výborné kritické myšlení a nesmí být hlupákem.

hapiky

Ten na obrázku si zřejmě myslí: Čert vem všechny intelektuály!

ivzez

To je tak složitá otázka,
že si na ni netroufám odpovědět.
(–:

Mc Merkurion

…učeně a zasvěceně hovoří o věcech, kterejm vůbec nerozumí, stejně jako politici …

Kepler

No tak to jsi měl normálně odpovědět. Měl bys palec!