Myslíte si,že lidové přísloví:„vrána vráně oči nevyklove“ je aktuální i tady,na tomto serveru?!

Nejlepší odpověď
led

Začínam mať pocit, že sa staviate do role „Královnina šaška“. Svojim provokovaním sa zrejme snažíte, aby tu nikto nezaspal na vavrínoch slávy.
Ale viac ste sa mi páčili v postave „Rozumne pýtajúceho sa“.
Súčasná rola sa k vám nehodí. No, možno sa niekomu páči, ale sem na tieto stránky nepatrí.
Veľmi rada by som si pozrela prierez vašou tvorbou, aj staršou, ale žiaľ, máte uzavretý profil.

Další odpovědi
Andělé

Pro Vás jedno pěkné čínské přísloví:

Hloupý člověk by udělal nejlépe, kdyby mlčel. Ale kdyby věděl, že má mlčet nebyl by tak hloupý.

annas

Připojuji se k vyjádření led. Svůj dotaz jste vložil poté, když byla právem smazaná vaše provokativní otázka o tom, zda úmrtí prezidenta V. Havla zabrání (překazí) uživatelům oslavu Vánoc.
Nevím, kdo z uživatelů tuto otázku četl, protože velmi brzy zmizela. V pořádku, protože šlo o vyjádření neúcty k zemřelému člověku – považuji to za nemorální … Neplatí – o mrtvých jen dobře?

Stačila jsem si přečíst Tomův názor na vaši otázku a některé další odpovědi (např. uživatele Lexx).

Plautus napsal: Mrtev je ten, komu odumřel stud…

anonym

Spíše bych to viděla v politice,u pochy­bení lékařů apod.,tady ne.

dudu

Znám jinou verzi a sice: „vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá“, že ano pánové.

dědapetr

Dá se také říct,„podle sebe soudím tebe“.

Drap

Vždyťto je patrné z některých komentářů. A nebo ne ? Stejně platné, tak jako že, vrána k vráně sedá