Kelt

Myslíte si, že lenost souvisí s věkem nebo s hmotností?

Když jsem na Nový rok zjistil, že vážím 110 kg a že bych měl začít cvičit, ale ještě jsem tak neučinil. Za pár měsíců slavím jubileum. Tak si říkám, co mi vlastně brání – roky nebo kila a jak do toho. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Někdy nejde o lenost, ale o pohodlnost ve stylu – zítra začnu, odkládání atd.

Myslím si, že jde u vás o prokrastinaci, odkládáte své rozhodnutí něco udělat pro své zdraví. Nechce se vám do toho, i když nad tím uvažujete, jako by to byla velká překážka.
.
Přece máte motivac, jak píšete. i. Řekněte si: chci to zvládnout, nikoliv musím. Potřebuje to silnou vůli – začít, a vydržet.

.Neštve vás to, že se vám rojí v hlavě myšlenky, ale co pro děláte?

Oddalujete jejich naplnění, třeba tím, že jdete na Odpovědi. Uvažujete, ale nekonáte.

Je třeba začít hned, , odpoutat se třeba od netu či vypnout mobil a jen se soustředit a začít konat bez toho, aby vás něco jiného rušilo.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ani jedno >>> souvisí to s hlavou >>> člověk si umí poručit, ale jakmile se přestane poslouchat, nastává problém bez ohledu na věk a váhu …

Kepler

S věkem si myslím, že ani ne. Kdo byl líný už jako dítě, zůstane mu to napořád. Ale ten, kdo je líný chodit pěšky nebo preferuje výtah před schody, ten má větší sklony k tloustnutí.

Bobek 2

Určitě souvisí. Všechno souvisí se vším, a tyto věci se navzájem určitě přímo ovlivňují. Čím je člověk starší nebo těžší (většinou zároveň tlustší), tím méně se mu chce pohybovat. A čím je člověk línější, tím více má tendenci tloustnout (na věk ovšem lenost nejspíš přímý vliv nemá, nanejvýš na pociťovaný věk). Ale jistě to není souvislost zcela výhradní – líných je i spousta vyzáblých lidí, a být extrémně hubený a zesláblý může také vést k lenosti.

Při vyšším věku a hmotnosti je třeba si dávat přiměřené cíle – když ne zhubnout, tak aspoň zpomalit tloustnutí.

zjentek

No a míníš taky prozradit, kolik měříš? Bo jestli máš „2.2“, tak to seš skoro anorektik.