M_Petr_M

Myslíte si, že je správné lhát, když se mi něco nechce dělat apod.?

Například nechce se mi do školy a tak se mi (náhodou) udělá špatně nebo lžu svojí holce že nemůžu do kina protože se musím učit. Je to správné?

Nejlepší odpověď
redy

Ne - v obou případech

Říkat pravdu je velmi výhodné. Člověk si nemusí pamatovat, co říkal předtím. M. Chevalier

Takže nelhat! 🙂

Další odpovědi
yuko

Ne - v obou případech

Nuk nuk

Ne - v obou případech

klumprt

Ne - v obou případech

Ale mám lepší příklad, kdy je to naprosto správné. Když tě zajmou islámští teroristi a budou se tě ptát, jestli jsi muslim, jinak, že tě zabijí. Pak v zájmu vlastního přežití klidně lži, že jsi muslim.

ivzez

Ne - v obou případech

Pindasek

Ano - u rodíčů Ne - u přítelkyně

Poklička

Ne - v obou případech