Je možné nikdy v životě nelhat sobě a druhým?

Současná kulturní civilizace je natolik prolhaná že jakmile se dítě narodí tak už má v genech zapsáno že lhát je správné a mluvit pravdu je chybou, moje 3 manželka byl nejprolhanější člověk na světě, škoda že nejsou světové soutěže ve lhaní, určitě by získala první cenu.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dědapetr

Jiná možnost

Než zalhat,tak raději neodpovědět a nebo se odpovědi vyhnout.

Další odpovědi
anonym

Jiná možnost

Doplňuji:
Souhlasím s dědapetrem, že je lepší neodpovídat a mlčet než lhát. Sama nemám lhaní ráda a naposledy jsem zalhala ještě jako dítě. Pokud se mi nechce pravdivě odpovědět, tak raději neodpovím a raději převedu řeč na jiné téma.

anonym

Ano

Doplňuji:
Vy by jste mozna zase ziskal prvni cenu v necem jinem. Treba – me napadlo : V negativismu. Ja bych zase vyhrala : V blbostech.
A mozna , ze vase pani lhala proto, ze vam nechtela vyvracet vase neustale argumenty … vidite vsechno jen cerne. Pusobite na me tak. Omlouvam se vam. Klidne rozeberte i vy me .. , ja to unesu. Sama se sebou jsem se nejak " smirila " , jsem spokojena. Nechci vam tim ublizit : Naopak.
Zkuste nad sebou trochu popremyslet.
Umite se vubec usmat ? Vidite neco pozitivniho na vasem zivote ?
Nemyslim , ze kazdy musi byt cvok jako ja ( smeji se pry i ze spani – me partner pred 15 lety rekl ) , vam by stacila jen ctvrtina meho optimismu. Ale treba se mylim .. a vam krivdim. Ve vasem pripade bych se mylila ale rada. -iv-

bolak

Jiná možnost

Doplňuji:
Stačí bejt aspik a možný je všecko >> http://is.muni­.cz/th/123831/ped­f_m/DP.txt

Drap

Jiná možnost

Teoreticky to možné je, ale myslím, že normálnímu jedinci se to dost špatně podaří. V našich silách ale je co nejvíce to eliminovat a alespoň v dospělosti nelhát, i když je to někdy těžké.

rita19999

Jiná možnost

pizlicka

Ne

nelhat druhym mozne je.ale sobe?vzdyt ja sobe lzu v jednom kuse.duvod?kdyz nekoho milujes,nechces videt a lzes sama sobe.ani si to neuvedomis.