Questman

Myslíte si, že by se dalo lidstvo uživit bez chemie a náhražek v potravinářství?

Myslím tím různá umělá hnojiva na pole, chemické granule pro dobytek, různé šizení potravin a celkově chemie v potravinách, to vše za účelem vyšších kalorických hodnot a větší produkce jídla.
Dalo by se v dnešní době šestimiliardové lidstvo vůbec uživit, když by byly potraviny kvalitní jako v minulosti (maso od krávy chované na louce, chléb z pšenice z chemicky neošetřovaného pole apod.)?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Packal

Myslím, že ano

Doplňuji:
Možná…, já bych dala něco mezi, ale to tu není.

anonym

Myslím, že ne

Doplňuji:
Oproti „dřív“ je velká rozloha půdy znehodnocena zastavěním, chemicky, erozí…, ale lidí je mnohem více – kukni na růst světové populace jen za posledních 100 let.
Ne – metodami používanými v zemědělství třeba před 100 lety by nebylo možné současnou populaci uživit.
Stačí se podívat na současná ´ohniska´ hladu – tamní popupace nemá hlad proto, že by jej měla vždy – ale proto, že narostla natolik, že už ji dané oblasti neuživí (navíc je tamní ekologie mnohdy zničená – právě pokusy nadměrnou produkci).

anonym

Myslím, že ne

V dnešní době určitě ne.Když vezmu jen naši zem, tak nám stále ubývá zemědělská půda a nejen to, ale i zvířata chovaná na této půdě.Staří hospodáři říkali, že 1 ha uživí 1 kus dospělého dobytka.A obráceně, 1 kus dobytka svým hnojem dokáže pokrýt spotřebu živin na tomto kusu půdy.
Takže si vezmi kolik máme jen v této době dobytka a kolik půdy, na které se hospodaří.
Takže ani náš národ se NEUŽIVÍ bez chemie.

da ny

Myslím, že ne

Doplňuji:
EU je ze 77% závislá na dovozu GMO bílkovinných zdrojů (např. sója, kukuřice z Brazílie, USA a Kanady).
GM potravina živočišného původu „zatím“ do Evropy nesmí.

Nuk nuk

Myslím, že ano

Doplňuji:
Jistě, ale pouze za předpokladu, že by celý civilizovaný svět nebyl závislý na systému, který ho ovládá.

mosoj

Myslím, že ne

Přečti si něco o populační explozi.

Lidstvo se již dávno množí řadou exponenciální !!!!

Lidstvo se ve velice historicky krátké době zahubí populační explozí. Naruší se rovnováha života. Takže kdo myslíte že zakáže a jak, lidem se množit ? Nebo kdo zredukuje stav lidí na této planetě ?
V roce 1980 bylo na Zemi 4 miliardy lidí. Dnes již téměř 8 miliard.Počet lidí roste exponenciálně. Země sice 20 miliard lidí uživí ale nevydrží tu zátěž. Za jak dlouho myslíte že počet obyvtel přesáhne 20 miliard. Protože platí rovnováha života a člověk ji svým množením narušuje ,dochází k vymírání ostatních druhů živočichů.
Vše se uzavře ve velice rychlém období, řádově desítek let, nikoliv set let !!!

Doplňuji:
Text z roku 2006 !!

http://studen­tka.sms.cz

Doplňuji:
Afrika to nenapraví , není dobře že tam lidé umírají hlady !!!

K dosažení 1. miliardy (počátkem 19. stol.) lidí potřeboval „HOMO“ 2 miliony let. Na druhou miliardu cca 100 let. Za posledních 65 let se lidstvo ztrojnásobilo! Ještě v roce 1981 to bylo „pouhých“ 4 miliardy kousků. Kdyby se lidstvo neustále množilo tímto tempem za 6000 let by bylo těžší než veškerá dnes známá hmota ve vesmíru.
Pokud platí to co je v otázce, co z toho pro lidstvo vyplývá ?

Doplněna:
Není nic důležitějšího ! Jenom pro nakopnutí.
Kdyby každý obyvatel tzv. třetího světa dostal na týden svoji roly toaletního papíru byla by Země bez lesů !!!!!!
Kdyby měl každý Ind svou chladničku, bylo by po zemské atmosféře již dnes !! A to nemluvím o vodě. Každý Američan spotřebuje denně 575 litrů vody. Zatímco na jednoho obyvatele Mozambiku připadá těch litrů devět!
Ano blahobyt nemůže mít 10 miliard lidí, rozdíly se budou zvětšovat všude. Tak kdo lže ?
Zákon o zachování hmoty existuje, takže teoreticky a historicky ve velmi krátké době musí dojít k narušení rovnováhy života. Přežijí jenom ti bohatí a ostatní dopadnem jako ti lidé v Africe. Je úplně jedno kde jsme. záleží jenom na tom do jaké společenské třídy patříme.

Text jsem překopíroval z mých starých odpovědí zde !

Lamalam

Myslím, že ne

Určitě ne.

Hamon

Myslím, že ano

Lidstvo ano, potravinářská lobby ne.

Poklička

Myslím, že ne

Emefej

Myslím, že ne

Zcela určitě ne.

Questman

Packal
Sorry ale to jméno ti sedí.
Ještě naschvál jsem tam dal před ano a ne slova myslím, že, což mělo zavřít ústa všem takovým těm zdejším trollům, kteří by naschvál psali že nemůžou dát ani možnost ano ani možnost ne, protože to nevědí, jen si to myslí.
Ale všechno marné, stejně se tu ukáže někdo jako ty. Když sakra nevíš, tak proboha neodpovídej a nestěžuj si, že tu není možnost pro ty co nevědí. K čemu je někomu zjištění, že x uživatelů neví?? To snad vím i bez ankety, ne?
Tohle už je fakt iritující -_-