Mr. XYZ

Myslíte si, že by byl možný tento vztah?…

Jsme nejlepší přátelé, bydlíme od sebe něco přes 100 km, oba máme 15 let. Říkáme, respektive píšeme si vše, každý den, rozumíme si a máme podobné záliby. Problém je však v tom, že mám vážné zdravotní problémy, na které zatím není lék, mimo jiné mám tracheostomii a nemůžeme tak například ani telefonovat. Cítím, že je pro mě ta pravá, opravdu to nejsou jen řečičky, známe se už zhruba 3 roky a stále k ní cítím to stejné i přes to, že jsme se o tom několikrát bavili, že by to asi nešlo, i přes to, že jsme se párkrát pohádali, vždy se máme rádi ještě víc, než dřív. Já si bez ní nedovedu představit život… Ven téměř nechodím, vlastně vůbec, jen na terasu se sestrou, pokud se to tak dá považovat a do nemocnice. Od poloviny třetí třídy, poté co jsem dostal zápal plic, byl v umělém spánku a mám onu trachču mě chodili učitelky doučovat domů, čili ani školu jsem si moc neužil… Jsem ve věku, kdy mi to hodně vadí, chci se sebou něco dělat. Četl jsem, že už testují nějaké léky, ale to je asi tak všechno. To ona mě vždy vytáhla z depresí, problémů a já jí taky. Bez ní a mé skvělé sestry bych byl úplně sám. Snažím se dělat všechno pro to, aby byla šťastná, pomáhat jí se vším, mám jí strašně rád. Já prostě nevím, co mám dělat, abych s ní byl víc, než „jen“ BFF. Kdybych byl zdravý, jezdil bych za ní, byl s ní… A já nechci aby trpěla, byla sama a třeba si se mnou jen zamilovaně psala, takový vztah prostě nejde, to není vztah. A to si tak hezká a chytrá holka vážně nezaslouží. Na druhou stranu nechci vědět, jak se budu cítit, pokud bude mít kluka, kterého bude opravdu milovat a on ji… Někdy si říkám, že bych to měl nechat tak, jak to je, ale to zkrátka nejde. Snad každý zná ten pocit… Nemám rád svůj život, ale to díky ní bojuji a budu bojovat. Snad nevadí, že jsem se tu tak rozepsal…

Nejlepší odpověď
Krakis

Chápu,chodil jsem dlouho s holkou,která byla na vozíku-nejde o to,že u tebe je to (obrazně) naopak,jde o duši.Vztah to byl na tolik krásný,že že mě opustila,aby mě netrápila.Stokrát jsem jí vysvětloval,že mi nejde o tělo (o její schránku),ale o porozumění,du­ši,cit-ale prý mě nechce trápit.Není to u ní něco podobného?Pokud né,tak bojuj,jsi úplně normální-na tělo se vykašli…!!!

Další odpovědi
led

Priateľ (priateľka) stojí pri tebe, keď potrebuješ oporu, bráni ti na ceste do záhuby…
Máte priateľský vzťah, ako píšeš, pomáha ti cez prekážky, opieraš sa o ňu… Je to krásne, prirodzene začínaš k priateľke pociťovať i viac. Na jednej strane, chceš, aby bola šťastná, ale na druhej strane začínaš pociťovať akúsi nejasnú žiarlivosť, čo keď sa zaľúbi do iného? Je to prirodzený jav, za to sa hanbiť nemusíš. Tak ako bojuješ o svoj život, bojuj aj o lásku, ale aj keď je to niekedy ťažké, bojuj poctivo a čestne.
Teraz trochu pritvrdím, ale život, ako iste vieš, je sám o sebe tvrdý…
píšeš:„To ona mě vždy vytáhla z depresí, problémů a já jí taky. Bez ní a mé skvělé sestry bych byl úplně sám. Snažím se dělat všechno pro to, aby byla šťastná, pomáhat jí se vším, mám jí strašně rád. Já prostě nevím, co mám dělat, abych s ní byl víc, než "jen“ BFF. Kdybych byl zdravý, jezdil bych za ní, byl s ní… A já nechci aby trpěla, byla sama a třeba si se mnou jen zamilovaně psala, takový vztah prostě nejde, to není vztah. A to si tak hezká a chytrá holka vážně nezaslouží."
Si vďačný za jej pomoc. Ale nikde nepíšeš o stretnutí s ňou. Vídate sa? Alebo je váš vzťah len vzdialený a staviaš si vzdušné zámky? Zamýšľaš sa nad vašim vzťahom, nad láskou k nej, pýtal si sa priateľky na jej názor na váš vzťah?
Už len malú myšlienku:
Ak ľúbiš, neváhaj
Zjav svoje city
Či opätované budú,
Vie len Amor sám
No lásku neskrývaj,,
utíš srdca tlkot,
utri z čela pot,
smelo zri v oči
a do úška zašeptaj
Ľúbim ťa, láska moja.
Ak ľúbiš, neváhaj…

Kelt

Když si položíš otázku typu: Je možný takový vztah? a stavíš se k tomu, že tomu sám nevěříš, je to stejné jako bys řekl. Proč nemám lepší vztah? Tak si přímo otázkou odpovídáš.
Teď trochu odbočím. Když budu sedět na židli a říkat Proč nemohu být vedle v pokoji?( Nebo něco jiného) a nic pro to nedělám, tak budu pořád sedět na židli, nebo dělat pořád to samé. Když se zeptám: Co bych měl udělat abych se dostal do pokoje? Mohu něco udělat? Odpovíš si ano, stačí se zvednout a jít tam.
Pokud jde o ten vztah, je to obdobné. Když si budeš říkat, že to nedopadne dobře, tak se to tak stane, tak se to stane, ale když si budeš ptát , co bys měl dělat aby tento vztah se udržel, byl lepší atd. tak na nějaké řešení přijdeš a uděláš to.
Dáš jí zprávu, cokoli. Už to, že máš z někým vztah, přátele, společné zájmy je úžasný dar. Máš nemoc, nejsi zcela zdravý. Zdraví je velice důležitá hodnota, ale začínáme se o ni zajímat, až když o ně přijdeme. Vím, že tě tvůj zdravotní stav omezuje a že Ti to vadí, ale na druhé straně můžeš rozvíjet svůj cit, vztah k určitým lidem. I to je dar. Snaž se toho nějak využít. Jsi obrazně řečeno, a myslím, že každý člověk se někdy ocitá na křižovatce. Jde o křižovatku pocitů, emocí. Nevíš, kam jít, co je pro Tebe důležité.
Píšeš, že nemáš rád svůj život , a připadáš si, že jsi na tom nejhůř. Vždy na tom bude někdo ještě hůře než ty. Nejsi na nule, down, ale je třeba hledat to dobré.
Hledejte a naleznete. Když budeš hledat a ptát se, proč se mi stalo to a to, najdeš si odpověď, ale ta ně nepotěší? Ptej se – Co bych mohl udělat, abych někoho potěšil? Jak bych mohl potěšit svou přítelkyni? Co mě dělá šťastným? Koho mám rád? Kdo má rád mě? Proč mě mají rádi a proč mám rád já je? Na co mohu být hrdý? Na co mohu být pyšný? Snaž se pozvednout si náladu. Uvědom si, že tvůj největší přítel i nepřítel, jsi ty sám. Tvé myšlenky. Nauč se mít rád sám sebe, tak jako máš rád ostatní. Píšeš, že Tě vytáhla z depresí a ty jí taky. Třeba na to můžeš být pyšný. Každý má své představy a sny, někomu se plní, někomu ne, můžeme to brát jako nespravedlnost.
Píšeš, že to není vztah. A co je lepší? Dostat každý den od někoho povzbudivou zprávu, těšit se na někoho, i když jen na pár slov, ale upřímně myšlených než být fyzicky spolu a cítit, jak se odcizujete. Když si dáš denně kousek koláče, (pokud máš rád sladké a nevadí ti to), můžeš jíst koláče pořád a budeš se těšit na druhý den. Když se ale přecpeš koláče, už ho nebudeš chtít nikdy vidět.
Jak se díváš na život?. Je to dar, buď za něj vděčný. Můžeš brát život jako cestu, putování. Občas někoho potkáš, máte si co říci, pak jde zase každý dál.
Neříkej co bys dělal , kdyby … To si můžeš říkat, ale víš, že je to nesplnitelné. Raději si říkej, co můžeš udělat.

anonym

Nevadí, že ses rozepsal. Bez toho by se nedalo posoudit, jaký tvůj problém vlastně je.
Možné je úplně všechno, nejen takový vztah. Hezké je, že v 15 letech si uvědomuješ, že připoutat ke svým zdravotním problémům zdravou slečnu by bylo sobectví. Jenže toto musíš nechat na ní. Pokud Tě má ráda, tak o žádném sobectví být řeč nemůže. Každý normálně zamilovaný člověk se ve vztahu bojí (především o to, že milovanou bytost může ztratit). Je vám teprve 15 let a dokázat si, co mezi vámi funguje a co naopak fungovat nebude, na to máte celý život.
Na ten svůj si nestěžuj. Dal tě přece dohromady s bytostí, kterou velmi miluješ. Nejspíš ti umožnil pochopit řadu věcí, které tví vrstevníci nechápou, protože jsou zdraví.
Medicína dělá neuvěřitelné pokroky a pomůže určitě i tobě.
Aby se člověk mohl uzdravit potřebuje nejvíc víru a lásku. Tohle oboje máš. Teď je zapotřebí ještě ta pověstná troška štěstí, aby se našel lék právě na tvé zdravotní problémy.
Přeju ti hodně štěstí a abys nemusel čekat dlouho.

Reezo

záleží jak moc jí znáš z osobního života. v 15 letech jsou lidi ještě celkem nestabilní a mají tendenci zkoušet nové věci a experimentovat. Přecijenom hormony zažívají boom, na který nejsou zvyklí. Z kluka se pomalu stává muž a z dívky žena. Jejich přemýšlení se prohlubuje a zamýšlí se nad více věcma. Láska je úžasná věc, ale také to dokáže zníčit člověka. Zkus zjistit její denní harmonogram, co všechno dělá a podle toho bych vytvořil plán. Pokud je ve styku s jinými lidmy a s tebou si jen píše, tak to může brát pouze jako kamarádský vztah. Možná se sní setkat, nebo napsat jí své pocity jak to cítíš. Kdyby jsi jí poslal to co jsi napsal sem, tak myslím že by jí to potěšilo. Máš podle mě silné city a měl by jsi to aspoň zkusit. Láska má blahodárný účinek pro tělo. Rád bych ti pomohl víc, ale nevím jak moc tě omezují ty nemoci, protože je neznám. Tak doufám, že tady bude ten šťastný konec 🙂