Avatar uživatele
hapiky

Myslíte, kolik lidí v ČR pustí nějakou tu slzu, když právě umřel princ V. Británie?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Ametyst, Speed77 před 1110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zaslechla jsem v ČRo. Je to manžel královny, který má kolem 100 let

Více podrobností

„Ve věku 99 let zemřel britský princ Philip, vévoda z Edinburghu a manžel královny Alžběty II. “

https://ct24.ces­katelevize.cz/svet/329­5393-zemrel-britsky-princ-phillip-manzel-kralovny-alzbety-bylo-mu-99-let

Co k tomu dodat? Zprávu beru, i když víc je známá královna. princova životní pouť skončila, Dá se říct, že ne každý se dožije tak vysokého věku. Je to víc záležitost Britů.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Mám za to, že i v ČR si lidi britské královské rodiny převážně docela váží – vč. prince Filipa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

No já ano. Myslel jsem, že mi popřeje k narozeninám a něco mi pošle. Zatím to neudělal, A už ani neudělá. Ale jeho přání by mne potěšilo. Je to škoda, mohli slavit stovku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

V ČR ti nikdo nepustí ani chlup, natož pak slzu pro prince. Eeeh, v této zemi se city moc nenosí. Čemu se také divit, když projev lásky, náklonnosti atd. byly za minulého režimu považovány za projevy slabosti. Se zeptej Babiše… Ale už to umírá, jak vidno, i když… Moje „mladá tetka“ odvedle je stará jako on.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nás se to netýká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nevím, já to nebudu, mně je ukradenej …
--- za to tohodle, ač jsem neznal, tak mi něco řílá: https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/zem­rel-autor-textu-colu-pijeme-colu-a-cecka-sbira-cecka-40356495#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=K4PD545qgWo-202104091806&­dop_id=40356495&sou­rce=hp&seq_no=6&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Nassin

Děkovat tomu, kdo nahlásil moji odpověď nebudu, ale ten, kdo nahlásil nezávadnou odpověď přeji… krásný den.

před 1109 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Trochu nešťastně postavená otázka… „princ V. Británie“ – Pro Brity to by tuším především vévoda z Edinburgu. Nebyl to britský princ, byl to princ Dánska a Řecka. Nejsem si jist, zda měl nějakou potenciální šanci stát se britským králem. Nejspíše ne. Britští princové jsou např. Charles, William, Harry a další…

před 1110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Princ Filip ako manžel kráľovnej mal nárok na titul princa Kráľovská výsosť, titul vojvoda z Edinburgu, najvyšší šľachtický titul Škotska, prislúchal už stáročia vždy najvyššie postavenému žijúcemu šľachticovi mužského pohlavia, tj kráľovi, ak vládla kráľovná, na tento titul mal nárok „1.princ“ a to bol v tomto prípade manžel kráľovnej princ Philip.

před 1110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

OK,
„Prince of Greece and Denmark from birth until renounced title 18 March 1947; Duke of Edinburgh – 1947; Prince of the United Kingdom (created by the sovereign) from 22 February 1957 until his death.“
Takže získal titul Prince of the UK korunovací královny. Což jsem netušil. Nicméně princ V.Británie pořád není správně (byť méně nesprávné než jsem si myslel)

před 1110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Dochy: https://www.de­nik.cz/spolec­nost/princ-philip-99-narozeniny-20200610.html
Některé média jej považují za britského prince.

před 1110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Mno zdá se že maj trochu nešikovně titulek… zasloužil by si uzávorkovat:
„Britský (princ Phillip)“ – princ je jeho ofic. titul od narození, Britský je – vždyť je jedním z nejznámějších britských občanů
ale pak:
Princi Philipovi – OK, je princ
Philip, vévoda z Edinburghu
Philip, princ řecký a dánský,

Ale nezemřel (nyní) žádný britský princ. Británie má omezenou zásobu svých vlastních princů, z nichž (snad) nyní nikdo nezemřel ani neumírá

před 1110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Titul sa prenáša, zomiera len nositeľ tituli.

před 1110 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek