annas

Myšlenky tvoří slova, je slovo někdy důležitější? Bez slov nikdo knihu nenapsal, ale bez myšlenky jich vzniklo mnoho?

Myslíte, že to ve skutečnosti platí?

Obrázek

https://pixaba­y.com/cs/vector­s/%C5%BEena-my%C5%A1len%C3%AD-zased%C3%A1n%C3%AD-denn%C4%9B-psan%C3%AD-41201/

Nejlepší odpověď
Drap

Bezesporu platí. Třeba v knize je právě ta myšlenka nositelem děje. Pokud je kniha bez myšlenky, to znamená že v podstatě nemá co nového říct, tak se to většinou záhy pozná.

Další odpovědi
led

Myšlienka ja základ, zdroj slova. Bez myšlienky sa slovo nenarodí. Ale aj bez slova sa môže myšlienka šíriť a rozmnožovať.
Kreslená kniha, hudba, tanec sa môže narodiť a žiť aj bez slov, ale nie bez myšlienky.
Ale žiaľ, človek dokáže vytvoriť aj slovo, vírus zabíjajúci myšlienky, vytvárajúci klapky, rúšku na myseľ.

aliendrone

Pamatuji dobu, kdy knih bez myšlenky bylo relativně málo, dnes je to naopak. :)
To ovšem NEVADÍ, protože dnešní lidé jsou ODNAUČENI myslet (média jim naservírují CO a JAK si myslet mají), takže to NEMOHOU poznat, no. ;) :D :D