Avatar uživatele
zjentek

můžu žádat o odstranění pouliční lampy, jež mi silně osvětluje místnosti, kde uléhám ke spánku?

..a mohl by doktor prokázat nějakou souvislost mezi momentálně neuspokojivým psych. stavem pacienta a dlouhodobým působením světla z tý lampy?
Doplňuji:
marci1: a proč ne?
..a nemělo by mi ty závěsy nebo rolety pořídit město z jejich kasy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Nazdar Bazar, carpediem, Putin, anonym před 3407 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
carpediem

Zjentku před spaním si dej štamprlu slivky a nevymýšlej blbosti:-)))

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Odstranění lampy ne. Samozřejmě světlo v pokoji, kde spíme, má nepříznivý vliv na náš spánek. Zcela určitě ale není jedinou příčinou. Pořiď si do okna žaluzie, rolety, nebo těžší závěsy a večer je stáhni nebo zatáhni. Pokoj si také dobře před spaním vyvětrej, zhasni všechna světla i „světýlka“ na počítači nebo TV. Důležité je také spát v úplném tichu. 🙂
Doplňuji:
A co když svítí Měsíc, hvězdy, Slunce ? To by ty žaluzie museli platit všem. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Asi to tu pro někoho zní nesmyslně, ale otázka je z reálného světa. Na konci tohoto roku jsme řešili podobný případ, kdy si paní stěžovala na pouliční lampy. Dělali jsme pak přesměrování vyzařovacího úhlu. Takže zažádat můžeš.
Co napíše doktor je už na jeho odpovědnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KK1

Žádat můžeš o cokoliv, otázka zda úspěšně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Putin

Přesně tento problém mám už rok a půl, bohužel já mám navíc tu smůlu, že mám rozbité rolety a průhledné závěsy :( Jinak myslím, že město by to vyřešit mělo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

můžete. ale odstranění je blbost. ať tam přivrtají na tu lampu stínítka, tedy aby zakrývaly prostor mezi žárovkou a vaším oknem, stačí takové desky. tady u nás na přechodu pro chodce je také dali.

jinak světlo v noci je problém. na toto téma najdete na netu hromadu info. souvisí to s vitaminem D. já mám u postele židli, na které mám desku a tím si stíním místo kde mám hlavu.


ohledně toho prokázání vlivu světla na spánek, to je možná již prokázané, jen takovou studii najít a odkázat se na ní…?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

Světlo během spánku škodí tím, že se v těle snižuje produkce spánkového hormonu melatoninu. Tvorba melatoninu je ovlivňována množstvím dopadajícího světla na sítnici oka – jakmile dopadá na sítnici méně světla, začne se produkovat více melatoninu a člověku se začíná chtít spát. Dlouhodobějším nedostatkem melatoninu může vzniknout nespavost a jiné poruchy spánkového režimu. Víc o melatoninu ve zdroji. :)

Lampy by se neměly montovat tam, kde svítí lidem do oken, ale s tímhle se těžko dá něco dělat.

Zdroj: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/melatonin-hormon-tmy-a-spanku.htm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Můžeš požádat o posunutí lampy, údajně to stojí cca 15–25 tis. Kč.
http://www.mo­drastrecha.cz/fo­rum/pripojky-a-site/prelozeni-lampy-verejneho-osvetleni-mate-zkusenost/

před 3407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

čeněk, právě přemejšlim, jestli důchodce ze mě neudělaly ty lampy

před 3407 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek