JaneGrey

Můžu vyrábět stoly, které už někdo v zahraničí vyrábí?

Dobrý den. Na zahraničním webu jsem našla jedny úžasné stoly, mohu je vyrábět také? Co když budou patentované. Ty stoly nejsou jeden jako druhý, každý z nich je originál a nikdy ten člověk nevyrobí dva stejné, Myslím že by max. mohl patentovat ten nápad. Ale já bych je hrozně moc chtěla také vyrábět, přemýšlela jsem už o tom jak je malinko pozměnit, mohla bych je potom vyrábět, když budou malinko jiné, ale nápad bude pořád stejný? Díky za info.

Děkuji za informaci a ještě se zeptám, když takový stůl vyrobím a vyfotím, zajdu na patentní úřad, tak oni mi sami vyhledají, jestli to dělat můžu? Samozřejmě vím že pokud by neměl ten člověk patent v ČR, tak není co řešit, ale zajímá mě právě to, jestli stačí foto produktu a oni mi sami vyhledají, jestli můžu nebo ne vyrábět. Protože já jsem to zkoušela hledat u nich na netu, podmínky apod. ale bohužel bezvýsledně.

Nejlepší odpověď
Drap

Takhle dost obtížně určit, když nevíme přesně o co jde. Dá se však předpokládat, že by s tím problém neměl být.

Další odpovědi
anonym

Klidně je trošku pozměňte a můžete je vyrábět,nesmíte však dělat přesnou kopii.
Přeji hodně zdaru v podnikání.

lexx

jasně…konkurenční prostředí a hospodářská soutěž, patent se dá obejít mírnou úpravou konstrukce a po ptákách

ivzez

Já se obávám a zároveň doufám, že to tak snadno nepůjde.

Zkuste si představit, že ty stolky začnete vyrábět, někomu se zalíbí,
mírně upraví již jednou ukradený nápad a začne je vyrábět také …