Avatar uživatele
JaneGrey

Můžu vyrábět stoly, které už někdo v zahraničí vyrábí?

Dobrý den. Na zahraničním webu jsem našla jedny úžasné stoly, mohu je vyrábět také? Co když budou patentované. Ty stoly nejsou jeden jako druhý, každý z nich je originál a nikdy ten člověk nevyrobí dva stejné, Myslím že by max. mohl patentovat ten nápad. Ale já bych je hrozně moc chtěla také vyrábět, přemýšlela jsem už o tom jak je malinko pozměnit, mohla bych je potom vyrábět, když budou malinko jiné, ale nápad bude pořád stejný? Díky za info.

Děkuji za informaci a ještě se zeptám, když takový stůl vyrobím a vyfotím, zajdu na patentní úřad, tak oni mi sami vyhledají, jestli to dělat můžu? Samozřejmě vím že pokud by neměl ten člověk patent v ČR, tak není co řešit, ale zajímá mě právě to, jestli stačí foto produktu a oni mi sami vyhledají, jestli můžu nebo ne vyrábět. Protože já jsem to zkoušela hledat u nich na netu, podmínky apod. ale bohužel bezvýsledně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3228 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Takhle dost obtížně určit, když nevíme přesně o co jde. Dá se však předpokládat, že by s tím problém neměl být.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Klidně je trošku pozměňte a můžete je vyrábět,nesmíte však dělat přesnou kopii.
Přeji hodně zdaru v podnikání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

jasně…konkurenční prostředí a hospodářská soutěž, patent se dá obejít mírnou úpravou konstrukce a po ptákách

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Já se obávám a zároveň doufám, že to tak snadno nepůjde.

Zkuste si představit, že ty stolky začnete vyrábět, někomu se zalíbí,
mírně upraví již jednou ukradený nápad a začne je vyrábět také …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek