Kyselý melou

Můžu ve 14 začít chodit do kostela bez vědomí rodičů?

Ahoj je mi 14 a jsem věřící v boha a Ježíše Krista. Chci chodit do kostela ale v okolí nemám nikoho věřícího a když jsem se pokusila mamce říct o tom tak mě akorát seřvala že nejsem malé dítě abych věřila v Ježíše Krista a Pána Boha. Prosím odpovědi. Děkuji

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Já chodil ministrantovat od svých 8 let a bez vědomí rodičů. Jen babička byla ráda.

Další odpovědi
Midas

Můžeš. A z ostatních si nic nedělej (ani z rodičů nebo těch nejbližších). Víra je jen a jen tvoje věc, nikdo do toho nemá, co kecat, takže jestli budou, vůbec je neřeš ani se o tom s nimi nebav. (A to říkám jako nekřesťan – nevěřící).
V kostele fakt nekontrolují občanky při vstupu nebo se tě neptají na věk. :D

Jen pozor na kněze (sranda). :'D

Vojta24

Rodiče jsou za tebe do 18 zodpovědní, neměla by ses za jejich zády setkávat s podezřelými individui, zvláště pak ne s pedofily z církevních institucí, to by mohlo být dost nebezpečné … uvědom si že jsou to sexulálně velmi frustrovaní lidé a ukázalo se, že si to dost vynahrazují právě na dětech, … aby to nedopadlo ještě špatně.

Vojta24

… ale tady ti v tom asi nikdo nezabrání, takže jen rada: Až do toho jejich „doupěte slepé víry“ vejdeš a necháš si vymývat hlavu těmi jejich nepodloženými moudry, pokus se, zachovat si zbytek zdravého rozumu, kritického myšlení a racionality. Neboj se vždy pochybovat o tom, co se ti snaží bez důkazů namluvit, protože jejich principem, je tvůj rozum podmanit a nahradit jej slepým následováním dogmat. Pozor na to, je to velmi zhoubné.