comeden

Můžu si vzít s sebou do letadla cigarety?

Dobrý den, za pár dní letím do španělska a chtěla bych si vzít s sebou 2 kabičky cigaret. jednu do kufru a jednu s sebou do letadla. Chci se tedy zeptat, jestli s tím nebude problém? je mi 16,

Nejlepší odpověď
led

Je to zbytočné, pretože fajčiť v lietadla nie je povolené. Našlo sa síce zopár fajčiarov, ktorí tajne „ťahali z cigarety“ na toalete, ale práve kvôli nim je tam protipožiarne čidlo, ktoré to okamžite „nažaluje“ pilotovi.
Na letisku je možné fajčiť len vo vyhradených priestoroch.
To znamená, cigarety, ak už musia byť, do kufra a počkaj s tým, až odídeš z letiska.

Další odpovědi
elkon

Jednodušší je hodit je do popelnice.

Edison

Určitě to lze. Ale pozor, ne jen v letadle je zakázáno kouření. Mnoho letišť už ani nemá kuřárny ani jiná místa pro kuřáky. Zapalovač ovšem jen jeden.

Jo… a pozor na věková omezení v různých zemích!

marci1

Ne. Pozor! Tabák v letadle nemohou převážet cestující mladší 17 let.
https://www.es­ky.cz/tipy-pro-cestovatele/le­tenky/vase-otazky/kolik-cigaret-mohu-prepravit-letadlem

aliendrone

Jasně že můžeš. Jen se nenech chytit. ;) :D :D

motýlemanuel

Ahoj, ohledně toho co si můžeš vzít s sebou na palubu letadla jsou celkem přísná pravidla, ale zrovna cigarety si do příručního zavazadla vzít můžeš. Rozhodně je ale v letadle nekuř, to by sis zadělal na pořádný problém. Pokud by jsi řešil ještě další věci co do letadla můžeš vzít tak koukni na seznam viz.: https://jaces­tovatel.cz/me­dia/co-vse-si-mohu-vzit-do-letadla

Milan91

V současnosti jsou v letadle docela přísná pravidla. Jak se píše výše, cigaretu si do letadla vezmeš, ale zbytečně. Kouřit se tam nesmí. Kdyby někoho zajímalo, mrkněte, co si můžete nebo nemůžete vzít do letadla zde: https://www.za­pakuj.cz/cesto­vatelske-tipy-triky/co-vse-si-mohu-vzit-do-prirucniho-zavazadla/ Mají to tam hezky sepsáno.