hive76

Můžu si na VŠ zapsat jakýkoliv předmět z dané fakulty/univerzity jako C ?

Dobrý den,
jsem studentem 1. ročníku VŠ studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Rád bych se zeptal zda si mohu jakožto student UPOLu zapsat jakýkoliv předmět z fakulty/uni­verzity jakožto Céčkový? Konkrétně mi jde o to že bych rád „přešel“ příští rok na jiný obor (podal jsem tedy novou přihlášku) zároveň bych však chtěl aktuální rok ještě využít a podle studijního plánu nového oboru si zapsat předměty na letní semestr. Aktuálně studovaný obor i (snad) budoucí se dokonce vyučují na stejné fakultě avšak není mi zřejmé zda obecně taková možnost existuje.
Již jsem také kontaktoval studijní oddělení s tím, že bych takto rád postupoval, ale dostalo se mi odpovědi, že uvedený postup není možný a že si pouze mohu nechat uznat předměty, které mám ve studijním programu ve STAGu a budou odpovídat předmětům případného nového oboru. Avšak nedostalo se mi nějakého zdůvodnění o co se opírají. Věřím, že to je jistou omezenou internetovou komunikací v této obtížné době. Jinak bych tuto problematiku řešil osobně.

Snažil jsem se také pročíst vnitřní normy univerzity a kromě toho, že bych z C předmětů dostal pouze omezený počet kreditů podle toho zda se jedná o mgr. nebo bc. obor, mi nevyplynulo, že by to nešlo.

I když zapisovaní předmětů na LS bude až za několik týdnů, přesto bych se rád dozvěděl vaše zkušenosti a rady.
Jak to vidíte vy? Pokoušeli jste se někdy o něco podobného?

Děkuji za odpovědi!

Odpovědi
Arne1

Když nejsi spokojen s odpovědí studijního oddělení (jsou to přece jenom úřednice a jedou podle určených pravidel), tak se obrať na příslušného studijního proděkana. Třeba ti povolí nějaký nestandartní postup – je to pouze v jeho pravomoci !

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.