Avatar uživatele
anonym

Můžu se zeptat, cítíte se svobodní?

citite se svobodni?Ja teda Ne a myslim ze,nikde v civilizaci svoboda neni.Snad jen u Pygmeju a Krovaku snad eskymaku-dal uz nevim.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ten který je před 5174 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

máš pravdu, jsme sešněrovaní všemožnými etiketami a psanými a nepsanými zákony… ale v rámci možností to ještě jde, řek bych. Leckde jsou na tom po téhle stránce hůř.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vicki

Já osobně se cítím svobodně.Zákony mají v každé zemi a to že je někteří porušují-to se děje taky všude-v některé zemi víc,v některé méně.Určité dejme tomu zákony a řád mají určitě i Pygmejové a Křováci,podobně jako Michal se snažím vyhýbat hlupákům a lidem,kteří se snaží druhé ovládat a manipulovat jimi.Nicméně posledních pár let cítím,jak se Česká republika vrací zpět což mi nahání hrůzu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Za určitých okolností ano,nenechám se spoutávat volama.A ještě něco: dodržovat určitá pravidla ve společnosti neznamená nesvobodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já si myslím, že svoboda je v hlavě. Prostě, jaký si to uděláš, takový to máš. Ale všechno dá trochu práce. I práce na sobě a osobní svobodě. R.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Svobodní? Podle toho co považujete za „svobodu“. Pokud považujete za svobodu např. anarchii, kdy si fakt může člověk dělat naprosto co chce a taky dělat komu chce co chce, tak to fakt ne. O to teda ani nestojím. To je pro mne synonymum pekla.

Pokud nepovažujete společnost, kde zákony a nepsané normy chrání životní prostor každého jedince a pokud někdo tento prostor poruší, tak ho čeká trest, za svobodnou společnost, tak to já zase za svobodu považuji.

Nemáme dokonalou společnost ale rozhodně se nestane, že by někdo někoho za bílého dne na ulici jen tak vykastroval, zabil, mučil, znásilnil, rozčtvrtil apod. aniž by ho potom společnost nestíhala. Někdy se stane, že viník unikne, ale společnost tohle zločinné chování zajímá a také se ho snaží řešit.

Pokud chcete být svobodná tím způsobem, že nebudete vědět, kdy vám jaká šelma sežere děti, tak se k těm Křovákům a Pygmejům přestěhujte. Možná změníte názor a budete se těšit zpátky na sprchu a bezpečí bez predátorů a s lékařskou péčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Záleží, co si člověk představuje pod pojmem svoboda. Já si připadám celkem svobodná, ale samozřejmě v mezích možností, které mi okolní svět umožňuje. Na svobodu přírodních národů to samozřejmě nemá, ale i oni často mívají svá nepsaná pravidla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek