Renda 77

Můžu použít řidičský průkaz jako průkaz totožnosti např. na poště?

Nejlepší odpověď
kodl67

Podle zákona totožnost na poště můžeš prokázat buď občankou nebo pasem
nebo řidičákem.
Otázkou bude jak píše Drap,jestli ti ho u přepážky uznají.

Další odpovědi
Drap

Použít můžeš, ale zřejmě ti to nikdo neuzná. Prokázat totožnost lze OP a pasem

marci1

Poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku může podnik vydat jen osobě, která se prokáže platným osobním dokladem (občanský průkaz, cestovní pas vydaný v ČR, řidičský průkaz vydaný v ČR, osobní doklad cizince umožňující jeho pobyt v ČR). 🙂
ttps://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/zasady-pro-dodavani-zasilek-a-poukazanych-peneznich-castek