jerkam

Můžu okamžitě odstoupit od podnájemní smlouvy, když mi majitel sebral klíče od bytu?

Mám sjednanou dvouměsíční výpovědní dobu

Nejlepší odpověď
Drap

Měl by jste dodržet smlouvu. Neni jasné, proř vám sebrali klíče

Další odpovědi
baghira

Pokud ti majitel sebral klíče, tak to už je defacto okamžité odstoupení od smlouvy z jeho strany. Takže já bych tu smlouvu tímto okamžikem viděl jako rozvázanou.

anonym

V zásadě má pravdu baghira.
Ale nezmiňuješ se , jestli máš v bytě nábytek a ostatní osobní majetek.
Pak by se jednalo o neoprávněné zadržování, případně nakládání s cizím majetkem.
Trochu jiná situace nastává, když mu něco dlužíš, pak se věřitel jednostranně domáhá svého práva.
Nejjednodušší je zřejmě pokusit se urychleně dohodnout.
Ale i v podnájemní smlouvě má být ošetřen postup při ukončení smlouvy z titulu neplacení pronájmu.

anonym

No , pokud jste mu uz treba pul roku nezaplatil , tak spis odstoupi on … ale nechci vam krivdit. Nejaky duvod ale asi mel. To pak take zalezi na dalsim " vyjednavani ". -iv-