Leiinka

Můžu obvinit člověka po 10 letech za neposkytnutí pomoci s následkem smrti?

Zajímalo by mě, zda je v tomto případě nějaká promlčecí lhůta. Smrt nastala v cizině na školním zájezdě s průvodcem CK. Přeložené výslechy na policii mám. V případě, že můžu, jaký je postup?

Nejlepší odpověď
standa

U trestných činů neposkytnutí pomoci s následkem smrti byla horní sazba terstu 1 rok.

Podle § 34/1.e (Promlčecí doba) činí v těchto případ doba promlčení 3 ROKY.

Pokud byl tento ´případ´ již před léty uzavřen, tak již případné nové obvinění (byť podložené důkazy) není možné.

Další odpovědi
HOMER

Postup?Jděte na policii a dál uvidíte co vám řeknou.

atriplex

Skutek je promlčen, policie se tím nebude zabývat.