multicccddde

Můžu někoho udat za to, že si mě schválně fotí?

Odpovědi
Pepa25

Samozřejmě, můžete cokoliv, máme demokracii, ale udání policie řešit nebude, focení někoho není trestný čin. Trestný je stalking – Nebezpečné pronásledování podle trestního zákoníku https://www.kur­zy.cz/zakony/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-354/
Pokud ale někdo zasahuje do vašich osobnostních práv, tak se můžete bránit občanskoprávní cestou, včetně žaloby.

Schluker

Udat muzete koho chcete za co chcete. Jestli to k necemu bude tezko rict, neuvadite v podstate zadne informace…