usse

Můžu najít luskouna v české zoo?

Chtěla bych vidět luskouna na vlastní oči a ne jenom ve filmech a na obrázcích a v pražské zoo je bohužel nemají…

Nejlepší odpověď
cochee

V české nejspíš ne, je jej obtížné živit – vesměs totiž přijímá pouze mravence a termity. Podle článku ve zdroji, který byl napsán v lednu 2014, se nejbližší luskoun (druh luskoun čínský) nachází v zoo v Leipzigu (Lipsku), SRN.

Upr: upozorňuji žabáka, že jsem „ve Zdroji“ napsal s velkým Z úmyslně (a neudělal jsem to poprvé), protože pod příspěvkem je to uvozeno slůvkem Zdroj:. Jelikož nejde o celistvou větu, mohlo tam být i zdroj s malým zet, proto používám ve svých odpovědech formulaci Zdroj s velkým, aby bylo jasno, že jde o ten konkrétní Zdroj: pod mým příspěvkem a ne nějaký obecný zdroj (nedej bože snad zdroj stejnosměrného proudu). 😉

Zdroj: http://www.afri­kaonline.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2013122701