zjentek

Můžu na svým oploceným pozemku pořádat akci s názvem „bečka štěně“ pro pět osob? Je to legální?

Akce štěně v pěti lidech vs. akce Covid-19. Odhadovaný čas náplně 4h min.

Nejlepší odpověď
Edison

Ach jo. Další co přemýšlí nad obcházením opatření… Jestli chceš přispět k uvrhnutí snah o odstranění omezení tak klidně. Podívej, Vláda přemýšlí i nad urychlením uvolňování omezení, co přispět spíš k tomuto tím, že budeš striktně dosavadní omezení dodržovat? U shromažďování osob je z faktického hlediska úplně fuk, jestli je to na veřejnosti, nebo u tebe doma. Podívej se, co dělali v Německu, Itálii a Francii… a kam to vedlo…

Další odpovědi
Drap

Pokud všech pět bydlíte ve společné domácnosti, tak ano. V jiném případě ne.

elkon

Horem, dolem se všude vše vysvětluje denně dokola a pak přijde takhle ubohý dotaz. To jsi tak natvrdlej, že nechápeš zásadní problém v přenášení viru?

zjentek

Vepište odpověď…

Edison dívám se. A kdo by chtěl urychlovat uvolňování omezení? Vždyť ta omezení pomáhají světu v rozpuku, zvláště teď zjara a v pokračování plundrování brzdí jen ty, kteří k tomu, aby vůbec přežili, si potřebují nahrabat, jinak nemají v přírodě žádnou šanci. Copak to už dnes není zřejmé a patrné? To se budeme po celou dobu existence lidstva dohadovat, kdo z nás jsou „ti zlí“ a čím vlastně lidstvu jako celku zkázu přinášejí? A díky zákonům to to vlastně ani nebudeme moci říci NA PLNOU HUBU? tAK TO SORRY JAKO, TAK TI TO TEĎ TADY ŘÍKÁM! Jakou lekci člověk vlastně potřebuje, aby se pokusil dělat věci lépe? Tak už si taky někdy vyberme seriózní cestu a obávám, že s Biblí v ruce, pěstěnými nehty, Amazonem, rádomoudrointoš­xichtem s typickým úšklebem úžasné nadčasovosti k tomu a hlavně BEZ NAMÁHAVÉHO (chápej jako zdravého – ne toho přesně vymezenýho po vytyčený stezce) POHYBU, už to dále asi nepůjde, koro nekoro. A výmluvy na vějk? To jsou jen KECY RÁDOBY CHYTRÁKŮ, kteří byli líní mnohem dříve, než si chudáčci začali stěžovat. Věř mně, že o tom „něco málo“ vím. );

zjentek

(Ne aby sis příspěvek „jaksi vztáhl“ na sebe. počítáno bylo, že ze zmatenýho národa tady chodí masy, který by se mohli a potřebovali by přiučit se přirozené úctě k světu, krom dnes tak oblíbené ekonomiky. Kde je vedle toho jeden bacil…)

Edison

Tak já to řeknu ještě jinak: Posledních pár dní slyším z médií jenom „…kam pojedeme na dovolenou, když nemůžem do našeho Chorvatska…“ O to lidi maj starost… pořád na totéž místo a teď to nepůjde… budou muset jet jinam… Víš… mě a mou firmu živí práce spojená s cestováním… Ale to nikoho nezajímá… Teda zajímá… ale poněkud o tom se nemluví. Ale voličské hlasy se získávají na dovolených, ne na práci. Lidi nejsou ochotni se uskromnit. Nikdo si neuvědomuje, že tenhle průšvih budem splácet několik více let. Ale makat se nikomu nechce, naproti tomu konzumní dovolenou v Chorvatsku si nikdo odpustit nechce. To spíše ukazuje, že pořád je mezi lidmi moc peněz. K čemu to povede? K opakování podobného průšvihu a pravděpodobně ještě hlubšímu propadu… Proto apeluji na zdravý lidský rozum, více pokory a ohledu, nejen k sobě a ostatním, ale i ke světu, přírodě, Zeměkouli.