sendy1992

Můžu mít více brigád? A z toho si platit sociální a zdravotní pojištění. Ne pracák nechci jít.

Jsem bez práce a zatím se mi nepoštěstilo.Na pracák nechci . Můžu mít víc brigád a z toho si platit zdravotní a so sociální?

Nejlepší odpověď
Hlada

Různých příjmů a jejich kombinací může být mnoho. Záleží na typu příjmu, jeho výši a u daní také na podpisu prohlášení. Doporučuju seznámit se s příslušnými předpisy, pojištění sjednat samostatně a stejně tak podávat za sebe přiznání k dani a vyhnout se tak potřebě různých potvrzení i případným chybám.

Zdroj: https://www.fi­nance.cz/zpra­vy/finance/405249-zdaneni-privydelku-z-dohod-o-provedeni-prace/#odvody

Další odpovědi
Vinpe

Více brigád být může. Na přesné se můžeš zeptat na úřadu práce.

Zdroj: https://www.do­braprace.cz/ar­ticle/chystate-se-na-brigadu-kdo-na-ni-muze-a-jak-je-to-s-danemi-a-pojistenim-152/

Pepa25

Můžete mít pracovní poměry i dohody, jaké si dohodnete. Z něčeho se soc. a zdr. poj. platí, z něčeho ne. Zdravotní poj. je v případě potřeby nutné doplatit, sociální ne, ale pak se to nepočítá do doby pojištění.