dEnnYyyyy

Můžu jít po střední škole na vysokou školu s uplně jiným zaměřením?

např kuchař s maturitou a vš informatika

Nejlepší odpověď
matt

Můžeš, záleží na tom jestli uděláš přijímačky. Ale je to blbost, i když lepší než dělat něco co tě nebaví.

Další odpovědi
Drap

Bez problémů. Chce to jen úspěšně odmaturovat a složit přijímačky.

jmhad

Úplně běžné.Člověk ve 14,kdy se po základce rozhoduje o nějakém povolání,nemá zpravidla ještě vyhraněný názor.Můj vnuk např. nevěděl co,tak šel na střední se zaměřením na informatiku,po maturitě se ze zájmu přihlásil na vysokou lesnickou a situace ho donutila dělat řidiče.Takže veškeré studium má na dvě věci.