Matyáškk

Můžu dostat 2 z chování, když mám napomenutí třídního učitele a třídní důtku?

Odpovědi
da ny

Proč bys nemohl?
I to je možné.

Drap

Ano, můžeš.

elkon

Záleží na závažnosti provinění a Jak se k tomu třídní postaví. Případně po konzultaci s vedením školy.

Rokio

Pokud budeš ve škole dál páchat nepřístojnosti, tak klidně můžeš.

Pepa25

Napomenutí třídního učitele a důtka třídního učitele jsou kázeňská opatření při porušení povinností stanovených školním řádem. Další možné kázeňské opatření je důtka ředitele školy.
Chování žáka ve škole a na akcích pořádaných školou za celé pololetí se hodnotí na vysvědčení – místo obvyklé klasifikace „velmi dobré“ může být „uspokojivé“ (2) nebo „neuspokojivé“ (3).
Není žádný jednoznačný postup typu že po důkce automaticky následuje snížená známka z chování, ale při přetrvávajících přestupcím je to možné. O horší známce z chování obvykle rozhoduje ředitel po projednání na pedagogické radě.