zjentek

můžu bouchat kanadské šindele při 5°C?

Doplňuji:
myslím bouchat kladívkem, ne plamenem ..právěže ty termobody na těch šindelích se sami slepěj jen při určitý teplotě a mě by zajímalo při jaký, abych tu krytinu nepoložil a neteklo mi tam do června, než bude zase teplíčko ..eventuálně aby mi ji do června nevzal třeba vítr

Nejlepší odpověď
Banán88

urcite.. pokud musite nahrivat tak k tomu slouzi letlampa, ale nevim o tom, ze by se neco nahrivalo, alespon ne u typu se kterymi jsem kdy pracoval ja..

Další odpovědi
carpediem

Jsou různé, už se většinou nenahřívají, jen se položí a samo se to „slepí“.
Výrobce vždy určuje teplotu při které se mohoou pokládat. Celou dobuu co to budeš pokládat 5°C nebude. V noci jdou už teploty k nule.
Nedoporučuji ty z Obi a podobných obchodů, začnou se kroutit:-((

gecco

Pokud má střecha dostatečný sklon, pod šindele ti nepoteče, i když nebudou jednotlivé pláty „slepené“.
Pokud jde o vítr – záleží na tom, jak bude foukat (už jsem viděl i šindel větrem servaný několik let po položení).
Podstatné je, aby nebyla taková zima, aby se ti šindel lámal.

kore7

Asfaltové šindele jsou k dostání v klasických rozměrech 100 × 30 cm. Vyrábí se z oxidovaného, popřípadě modifikovaného asfaltu. Ze zkušenosti z domova mohu doporučit asfaltové střešní šindele IKO Mrkněte http://www.vse­nastrechy.cz/sin­dele-iko