dust8

Můžou velice obézní lidé na tobogán, nebo je to na stanovená speciální vyhláška, aby se v něm nezasekli?

Odpovědi
jirka F

Pokud myslíš kryty tobogán tak to by musel vážit nejvíc 150 – 200 kg což si nedovedu představit.😱🤮

Dochy

Pokud je to třeba, tak je u konkrétního tobogánu omezení uvedeno. Nicméně většinou se asi předpokládá, že lidi maj rozum (jak bláhové) a nepolezou tam, kam se nevejdou.

zjentek

Měl by tam být plavčík, dohlížet na bezpečí a kontrolovat třeba i vorvaně, v USA (když jsem byl naposledy) to tak bylo a Evropa by rozhodně neměla zahálet a plnit příkazy Washingtonu i zde! 🤷‍♂️

Gus_Fring

Nedávno byl na internetových zprávách ten případ o tlusté americké dívce, které byl vstup zakázán. Takže extra obézní často nemají mít správně přístup, záleží ovšem na konstrukci.

Dochy

Gus_Fring: To ale nebyl klasický tobogán, ale nějaká specialitka. Třeba v Moravii mají pro jeden z tobogánů také váhové limity (dolní i horní) ale to je spec. tobogán který jezdí i do kopce a při nevhodné hmotnosti hrozí že člověk zůstane na trati, nebo že se s ním kruh (jezdí se tam na kruzích-lodičkách) převrátí (po trati je několik trysek, které ten kruh tlačí do kopce)