rtepp

Můžou se připojit radiátory vytápění plastovou trubkou používanou na rozvod vody?

Doplňuji:
Pro Michala Kole. Revizní technik mě nezajímá, je to můj majetek.

Nejlepší odpověď
Sůwa

V zásadě můžou, ale nedoporučuje se to. Našla jsem na toto téma velice zajímavou diskuzi, rádce pod nickem martincakl je zkušený projektant.
http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/13410-rozvod-topeni-z-plastovych-trubek.html

Další odpovědi
anonym

Mám tyto trubky připojené a nevidím důvod proč je nepoužívat,ale je třeba je ukotvit v malých intervalech,proto že se vlní!

Illines

Ano ,pokud jsou trubky z protyetylenu a dobre zakotveny.Jinak se krouti a jsou levnejsi nez med.

mosoj

Pro napojení radiátorů se používá plastová hadice se zesílenou stěnou z hliníku. Hliník je vždy uvnitř, nebo je v provedení kdy je hliník uvnitř a na plášti.
Velmi snadná manipulace ( jako s hadicí) koncovky se lisují specielními kleštěmi, nic se nřeš ani neletuje. Trubka se ale nevede vrchem ale zasekává se do zdi nebo zabetonovává do podlahy.
Doplňuji:
Klidně se vrchem vést může ono to nebude vypadat o nic hůře než tou PVC trubkou.

Michal Kole

Pokud by to bylo z tepelně stabilního plastu tak proč ne, ale jak by se na to díval revizák to nevím.

jmhad

Ty trubky jsou dvoje – s modrým páskem na studenou a červeným na teplou.Mám celé topení,mimo cca 3 metrů u kotle, z těch červených už několik let a bez problémů. Vzhledem k jejich malému průřezu a jen vytápěnému přízemí je nutné použít oběhové čerpadlo.Trubky mám tak volně položené na zemi a vhodně zakryté.A protože nejsem profík,tak se mi asi 2 spoje nepovedly.Nebyl problém je vyříznou a spojit trvalým provizoriem v podobě kousku zahradní hadice a sponkami.Topím a nestarám se.

cukrar

rtepp, sdělte přesně jakou trubku myslíte, ale ujišťuji Vás, že lz použít PPR jak na vodu, tak i na topení. Slouží mi to více jak 10 let. Kolegyně Sůwa má pravdu, koukněte na odkaz, ale nejen na názory MISTRA Martina.

Michálek1245

Jako mentální nastavení ve stylu „revizák mě nezajímá, je to moje“ je fajn do té doby, než brečíte před pojišťovákem. Ale abych byl konkrétní. Teoreticky to určitě jde, ale za mě prostě topení patří do mědi. Rozvody vody ok, tam plast beru. Ale počítejte s tím, že udržování teploty vody v radiátorech je v plastu komplikovanější, protože má horší tepelně izolační vlastnosti. Celkově bych se prostě poradil s topenářem a dal na jeho rady. Od toho to jsou odborníci. Nebo mrkněte třeba sem: https://act.a­friso.cz/udrzo­vani-teploty-vody/

Illines

Presne tak rtepp,nekolou­dujete,pouze menite.To je rozdil.Revizak nema s tim co spolecne.Sam uvazite cenu a prospesnost.Fandim