mikik

Ustřední topení na chalupách?

Dobrý den.Chci se zeptat jak to děláte na chalupách (domech) když je hodně pod nulou?Jaké opatření děláte aby voda v topení nezamrzla?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou poize tři možnosti :

  1. nepřetržitě topit
  2. vypustit vodu z topení

3– použít do systému nemrznoucí směs

Další odpovědi
Michal Kole

Nejlepší je vodu ze systému na zimu vypustit.

Ocelové trubky často prasknou. Plastové trubky jsou „pružnější“ a roztáhnou se, ale i ty můžou prasknou.

Kovové trubky lze rozmrazit rozmrazovacím transformátorem.

cukrar

není chalupa jako chalupa. Hlavně jde o to, kolik to je když je hodně pod nulou venku, a na kolik se dostane tepleta na nejstudenějším místě v chalupě. Lze to řešit i spínáním dle teploty, prohnat vodu, nebio trošku přitopit elektrikou, či ohrát nad nulu prostor. Ono vypouštění a napouštění je obvykle jen tam kde se přes zimu vůbec nejede.
Mě to na chalupě hlídá termostat a plyn.
Vždy lze najít řešení, podle Vaší peněženky.

Mapel

Chalupa s ústředním topením je docela luxus, ale proti zamrznutí vody je vhodný přímotop, který je spínám dle vnitřní teploty.

venkovan

Než vodu vypustit – rezne zevniř, když je vypuštěné, je lepší obětovat prachy do nemrznoucí směsi. Ale pro ústřední topení – netoxické.
V této chvíli, kdy mrazy klepou na dveře kuchyně, asi nejrychlejší je vypustit a nebo zajistit temperování. Pokud vpustit – je nutné řežit o rozvod pitné vody a objekt je prakticky na celou zimu odstaven na pobyt.

Jana5678

My jsme si nechali dát topení do podlahy po celém domě, když nám instalovali tepelné čerpadlo. Do té doby jsme vytápěli dům dřevem, ale komín jsme si raději pořídili na internetových stránkách https://www.ko­minycz.cz/ . Je to jistota, kdyby náhodou nefungovalo čerpadlo, tak si můžeme přitopit v krbových kamnech v obývacím pokoji.

Michálek1245

Z vlastní zkušenosti se mi na chalupě víc než klasické ústřední topení osvědčila akumulační kamna. Počítejte s tím, že v zimě budete stejně jedné místnosti a zbytek budete zbytečně temperovat. Na tohle jsou podle mě super akumulační kamna. My máme na chalupě ty od https://www.fla­men.cz/product-brands/norsk-kleber/ a musím říct, že ta úspora za dřevo je tam fakt znát. 😉

KarolínaNovo

My máme taky chalupu. Na léto je to super, ale přes zimu jsou s tím starosti. Taky jsme řešili, jak to udělat s topením. Nakonec nám pomáhá ekvitermní regulace https://eshop­.afriso.cz/ek­vitermni-regulace/c-154 . Přes telefon můžeme topení kdykoli zapnout a chatu vytopit. Je to super, protože když tam v zimě jedeme, tak alespoň nemusíme čekat, než se vytopí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.