Lukas27

Můžou být deprese vrozené/dědičné bez příčiny?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne, je to stav vyvolaný vnějšími příčinami. Podle příčiny se deprese dělí na primární a sekundární. Sekundární deprese je vyvolána nějakou tělesnou chorobou, onemocněním mozku, může být způsobena některými léky či drogami. Primární deprese vzniká bez zjevné příčiny, ale může být vyvolána nějakou psychickou zátěží. Více zde: https://prizna­ky.vitalion.cz/de­prese/

Další odpovědi
Gonfaloniér

Pojmu to filozoficky: Vše má svou příčinu.
Určitě ne, člověk může být možná přirozeně introvert a melancholik (nebo cholerik), ale deprese dědičné nejsou.
Vnější vlivy – něco, co v nás vyvoláva vlny smutku a beznaděje. S tímhle se fakt člověk nerodí.