zjentek

můžou bezdomovce zavřít za dluhy, popsaný níže?

..řekněme, že občan odešel do bezdomoví, když mu bylo 25 let. Od tý doby nic neplatí, ale vůbec nic. Dnes je mu někde „v kempu“ 50 let a u zdravotní pojišťovny už má s penále takový dluhy, že se to bojím odhadnout. Zákon je nastavenej tak, že ošetřit v této zemi musej každýho občana, ale občan, neplatící povinné zdrav. pojištění se vystavuje riziku, že po něm budou dluhy vymáhány. Na což „náš člověk“ zvysoka kašle a je to jasný každýmu, kdo má jen trochu filipa. Takže, prosím o zjednodušený popis, jestli se tenhle „náš občan“ může dostat přímo „z kempu“ až do vězení.
Doplňuji:
..kdyby někomu přišel ten výraz „kemp“ divnej, tak jen upřesním, že jsem na vlastní oči slyšel, jak městskej strážník doporučuje bezdomovcům, kteří se váleli pod keřem za Billou: „běžte dolů k řece, tam se může kempovat.“

Nejlepší odpověď
klumprt

Takovéto dluhy trestné nejsou. Ostatně představovalo by pro něj vězení opravdu trest?

Další odpovědi
anonym

Z kempu je do vězení fronta.
Doplňuji:
Pokud na něj přijde řada?

Reezo

Já osobně si myslím, že u bezdomovce už budou vědět, že od něj nic nedostanou. Navíc když dáš bezdomovce do vězení, tak částečně vyřešíš jeho problémy. Dáš mu teplo, čisté šaty a jídlo + kapesné. Myslím si, že u bezdomovců se to řeší jinak než u běžného občana.

Drap

Teoreticky je to možné, ale vždy musí rozhodnout soud.