annas

Můžete se stát obětním beránkem, považujete-li za svou povinnost spalovat sebe, abyste ostatní zahřáli?

Není sebezáchova prvním zákonem přírody?
Neměli byste upřednostňovat potřeby druhých před svým vlastním štěstím?

Upraveno

  1. z anglického zdroje – není uvedený autor slov
  2. biblický výrok

https://idioms-thefreedictionary-com.translate­.goog/don%27t+s­et+yourself+on+fi­re+to+keep+ot­hers+warm?_x_tr_sl=e­n&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=c­s&_x_tr_pto

Nejlepší odpověď
Lgee

Ne.

Další odpovědi
paul1

Sebezáchova bezesporu patří mezi základní pudy, či instinkty člověka. Patří sem asi i pocity solidarity – tím, že pomáháme Ukrajině, pokud to do detailu domyslíme, mohou tam být i pocity sebezáchovy, které vyplývají z obavy, aby se konflikt nerozšířil až k nám. Asi nebudou někteří účastníci naší komunity se mnou souhlasit, ale já to tak cítím.

Zdroj: https://udalos­ti247.cz/rozho­vory/pomalu-vzrusta-zlost-lide-resi-dopady-valky/

aliendrone

Správný havloidní dem(ent)okrat s progresivně liberálním myšlením to vidí tak, že je POVINNOST pomáhat „až do roztrhání těla“! Copak to média denně nevnucují tou či onou formou? 😕

paul1>>> Vím, že je zbytečné ti něco vysvětlovat nebo se rozčilovat. Takže svůj komentář k tvé odpovědi zestručním. Představ si VELMI SPROSTÝ komentář, úpo ten nejvulgárnější, co dovedeš. Pak ho znásob asi tak pětitisíckrát, na konci 3 vykřičníky. Howg! 😉 😁 😁