Jikra

Můžete mi říci jaký je v tom rozdíl?

Prosím, vysvětlete mi to jako seniorovi tak abych to pochopil: Jaký je rozdíl mezi perlorodkou a perlotvorkou. Za mých mladých let ,ješte na zákl. škole,(v minulém tisíciletí) jsme se učili o jakýchsi perlorodkách. Minulou neděli v Tv jsem viděl dokument z Tichomoří a tam jsem najednou slyšel pro mě nový název perlotvorky. Tak bych rád věděl jaký je v tom rozdíl, abych neumřel uplně blbej. Děkuji.

Nejlepší odpověď
briketka10

perlorodka říční žije ve sladkovodní vodě
a perlotvorka zase v mořské
viz článek :
http://poutnik­.wgz.cz/rubri­ky/h-o-b-b-y/zviratka/per­lotvorky-perlorodky

Další odpovědi
anonym

Co takhle Wiki?

Viz Naše voda:
To, že pravé perly vznikají v ulitách některých měkkýšů, ví zřejmě každý. Jak ale upozorňuje facebooková verze portálu Naše voda, zatímco mořské perly „vyrábějí“ perlotvorky, sladkovodní perly jsou produktem perlorodek.
Perly jsou vzácné, krásné, od nepaměti člověka fascinovaly. Jsou nejen synonynem bohatství, ale připisovaly se jim i léčebné účinky. Čínští a arabští lékaři jimi léčili epilepsii, šílenství a závislost na alkoholu. Perel je několik druhů. Drobnější perly jsou ze sladkovodních měkkýšů – perlorodek, z mořských perlotvorek pak vznikají bílé perly z Perského zálivu, dožluta zbarvené perly jsou pak většinou z Austrálie, která je v současné době největším producentem kultivovaných perel na světě. Černé perly, které jsou nejdražší a nejkrásnější, pocházejí z Polynésie. Přirozenou černou perlu obsahuje jen pouze jedna z 15 000 perlot­vorek.

briketka10

je to jednoduchý hele klikneš levým pak pravým myšítkem a
dáš kopírovat pak vložit, mě se to jednou nepovedlo z YT to
nevím proč, ale asi proto, že ten odkaz z těch stránek stáhli
úsměv MONY LISY
http://vtipy.ne­troof.eu/data/i­mages/z-cyklu-usmev-mony-lisy-26.jpg

briketka10

  • iv-

jo jo to WHOOPS mě teda pobavilo :o))
stává se to tu někomu dost často ..

anonym

Briketko, nekdy se spolu naucime vkladat " odkazy " .. ju ?? Ale jen soukrome, aby to od vas jeste neokoukal nekdo jiny !!
… ja jsem jenom hajzlbaba, tak umim jen kopirovat .. :)

anonym

Tak to já bych se taky přidala, učila mě to dcera, ale zase jsem to zapomněla :(( Hold senilita postupuje!

anonym

:)) Briketko, diky .. ja to v pondeli umela a v utery uz zase ne .. mam to spolecne s Boh. :)
ja blbka ty mysky asi obratila .. :)

briketka10

no -iv- ty jsi ale popletka viď :)
http://foto.da­ma.cz/img/39/39730­.jpg
hele ono je jedno jakejma myšítkama
vždy se to uloží zkus to :o))