Nanamarak

Můžete mi prosím někdo prosím pomoci s kurentem? Je psán v češtině. Nevím co je v tom textu napsáno.

Odpovědi
elkon

Stačí v nějakém grafickém programu zvětšit, pak to jde číst.

magorvkleci

Předmluva. Veliké to štěstí každého Čecha pojme, když stera národních škol v království všem od roku 1792 zřizována k … kterou roku 1841, jakož…

cappuccino

Zkus to zadat AI.

magorvkleci

Předmluva. Veliké to štěstí každého Čecha pojme, když stera národních škol v království všem od roku 1792 zřizována k jich stavu roku 1841, jakož se tuto z jistých … pramenů klade. Zřejmé tu … veliké rozmnožení cvičných škol, kteréž za panování nejmilostivějšího císaře a krále Františka I.ho ve vlasti vší se stalo…