Klára K.

Můžeme někdy přijít na to, zda „tam nahoře“ něco je, a proč jsme stvořeni?

Myslíte, že lidstvo může vůbec někdy přijít na to, zda tam nahoře něco/někdo je, co bylo před Velkým třeskem, zda má vesmír konec, a podobné otázky?

Nejlepší odpověď
arygnoc

možné je všetko.
len sa to nesmie dokazovať vierou, ale poznaním.

:-Q

Další odpovědi
Psychotic

Jestli tam nahoře někdo je – zjistit nelze, vždy lze vymyslet věci a entity, jejichž neexistence nelze prokázat.

Co bylo před velkým třeskem víme – nic – protože neexistoval čas. Něco velký třesk pravděpodobně způsobilo, ale nebylo to „před“ ním, jelikož „před“ vyžaduje čas.

Zda má vesmír konec opravdu nevíme, ale není důvod, proč bychom na to nemohli někdy přijít. Zatím to ovšem vypadá, že nemá.

Proč jsme stvořeni je špatná otázka, jelikož předpokládá, že existence má nějaký účel, což nemáme důvod si myslet.

marci1

Třeba se jednou na to přijde, ale není krásné, že si můžeme představovat cokoliv a nechat „vyřádit“ svou fantazii a představy ? 🙂