VLomítko

Můžeme mě vysoká škola vyhodit před koncem semestru?

Zdravím, minulý rok v září jsem nastoupil na VŠ. Hned po prvním semestru jsem zjistil, že obor nebude nic pro mě, nicméně jsem se kousl a udělal minimální počet kreditů na to, abych prolezl do druhého semestru. Tam se všechno zlomilo, chuť mě úplně opustila a já nepřišel na jedinou přednášku. Moje otázka teda je, jestli mě škola vyhodí na konci srpna, jelikož nemám splnění kreditový limit na postup do dalšího roku, nebo by mě mohla vyhodit dřív?

1. semestr jsem splnil, 2. logicky ne, ale stejně mi přijde, že dokud nebude po zkouškovém, budu veden jako student. Nevíte někdo, jak to je? Jestli je můj odhad správný, nebo ne?

Odpovědi
elkon

Jistě existují nějaké regule. Stačí se jimi řídit.

Kelt

Chceš odejít ze své vůle, nebo se bojíš, že budeš muset odejít.? Zeptej se na studijním oddělení, na fakultě a pod. Tichá huba holé neštěstí.

da ny

Řešíte, jak dlouho bude trvat, než ztratíte status studenta? Hřešíte na to, že, až se na to přijde (po nesplnění daných studijních podmínek)?
Legální cestou hodláte „okrádat stát“? Využívat výhody, že.
Většinou se na to přijde a řeší se to po „neukončeném“ semestru. Každá škola to může mít jinak. Někde je to květen, červen, jinde srpen.
Jak pilní jsou na studijním oddělení.
„Vyloučení z vysoké školy, status studenta ztrácíte v den, kdy rozhodnutí o vyloučení nabylo právní moci. Tedy jestliže jste byli vyloučení na základě nesplnění studijních podmínek, přestáváte být studentem dle data, které je uvedeno na oficiálním prohlášení (dopisu) o vyloučení ze studia.“
https://studen­t.finance.cz/523958-konec-status-studenta-po-vysoke-skole/

cappuccino

Zabiras misto jinym, kteri by studovat chteli!!