bolak

Může zplesnivět med?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Vzhledem k tomu, že je plný cukru, tak může.

Další odpovědi
Deli

Za určitých podmínek se na něm může objevit plíseň nebo může zkvasit. Znamená to buď nekvalitní med nebo špatné skladování.

Našla jsem tohle:
Med obsahuje velice málo vody (12–22 %). Má proto tendence natahovat vlhkost ze vzduchu. Pokud med necháme na vzduchu, mohou se na povrchu začít množit kvasinky. To může způsobit zkvašení a zkažení medu. Čím méně vody med obsahuje, tím je kvalitnější. Nízké procento vody v medu zabraňuje díky osmolýze množení všech známých druhů bakterií a kvasinek. Dá se tedy říci, že opravdu kvalitní med je sterilní.

Více si můžeš přečíst tady:
http://prodej-medu.jednim-klikem.cz/kvalita-medu.html

briketka10

ano, když použiješ špinavou lžičku
a zavřeš sklenici tam se vytvoří
bakterie a plíseň je na světě :

• Pozor na znečištění medu v průběhu zpracování! Zejména staré a nevhodné nádoby (konve, síta i medomet) mohou být zdrojem bakterií. Zjistěte si původ medu a vybavení včelaře.
• Med nemívá „příbalový leták“. Pokud by jej měl, určitě by na něm v dnešní době stálo: „Léčbu konzultujte s vaším lékařem nebo lékárníkem!“ :
http://www.vcel­ky.cz/med.htm
Doplňuji:
ona stačí i znečištěná sklenice, nebo víčko..

terry

Dobrý a kvalitní by neměl, ale čím dál častěji se používá stále více a více náhražek, takže ano, může. Není to vždy jen cukr.

kore7

Slyším poprvé a nikdy se mi to ještě nestalo ale jak se říká…možné je všechno…
Léčivé účinky medu při každodenní konzumaci http://biolekar­.cz/10-duvodu-proc-jist-med-kazdy-den/