hapiky

Může zloba člověka zcela pohltit?

Být tzv. nad věcí aneb řešit vše s nadhledem je vzácná vlastnost, nebo by to dokázal každý(kdyby chtěl)?

Nejlepší odpověď
Drap

Problém je v tom, že právě každý to nedokáže. Někteří by to byli schopni zvládnout za odborné pomoci, ale kdo si nechá v těchto věcech radit? Je to problém, s kterým se musí každý poprat sám a bohužel některé to i úplně zničí.

Další odpovědi
marci1

Bohužel je to tak, že někoho zloba zcela pohltí. Mám pocit, že se někteří již se zlobou narodí. Nějaká sudička „Zloba“ stojí na jejich kolébkou a říká jim: „Budeš se celý život zlobit a otravovat všem ostatním život“. A jiným sudička „Pohoda“ zase předpoví: „Ty budeš v pohodě, vše vyřešíš s nadhledem, tvým nerozlučným kamarádem bude humor a dobrá nálada“. 🙂

Kepler

Být nad věcí a vše řešit s nadhledem, to snad dokáže jenom flegmatik, nebo moudrý člověk, který se umí ovládnout. Skoro každému občas ujedou nervy, někomu častěji, někomu vzácněji. Pokud to neujede až do patologického chování (hromadní vrazi, samozvaní mstitelé, patologičtí škůdci a zloději, apod.), tak to vlastně není nic neobvyklého.

Psychotic

Může zloba člověka zcela pohltit? Určitě může. Jako důkaz doporučuji stránku adikia.cz – skvělé čtení.

Myslím, že vždy nad věcí mohou být jen někteří lidé. Vyžaduje to určitý typ osobnosti, který prostě každý nemá.

ivzez

Ano, zloba může člověka zcela pohltit.

A naučit se řešit všechno s nadhledem by dokázal
každý → pokud by měl motivaci (kdyby o to stál).

still

„Lidská duše je rozlehlá a pestrobarevná krajina, která vytváří jemné, ale i velmi hrubé rozdíly mezi všemi lidmi a činí každého zcela jedinečným.“
Psychologie masových vrahů – Andrej Drbohlav

Člověk se v průběhu svého života dostává do nejrůznějších extrémních poloh své povahy. Někdo dokáže čelit svým démonům lépe, jiný hůře. Nevyhýbá se to ani studovaným lidem, o kterých byste řekli, že mají ten správný nadhled: http://zpravy­.idnes.cz/astro­nautka-z-discovery-sla-se-zbranemi-na-sokyni-fv9-/zahranicni.as­px?c=A070206_072927_zah­ranicni_jan

Zdroj: https://books­.google.cz/bo­oks?id=SEqECwA­AQBAJ&printsec=fron­tcover&hl=cs#v=­onepage&q&f=fal­se

zjentek

Jo, může, zvláště při sledování politiky, zla, nebo všeobecně u dokumentů o vývoji civilizace!
Sámi si zkusme položit příkladnou otázku- až už budeš na světě jedinej hodnej, obklopen zlými, může tě jejich zloba zcela pohltit?

dubraro

Může. Na druhé straně dokonale vyrovnaný je člověk až na prkně.