arygnoc

Může zápal nervu způsobit vznik oparu?

prý vírus oparu se „skrýva“ právě v nervových buňkách.

Nejlepší odpověď
tom004

Klasického oparu,třeba na rtu,ne.Ale zánět nervů,bývá příčinou,vzniku pásového oparu.

Další odpovědi
dědapetr

Opar
Jakmile jednou virus působící opary vnikne do organismu, mohou se bolestivé puchýřky na rtu objevit kdykoli, když je oslaben imunitní systém. Aktivitu viru potlačují antioxidanty – látky posilující imunitu – a aminokyselina lyzin. Jsou to také prostředky pomáhající hojení kůže a oparů. Opary – drobné puchýřky naplněné tekutinou; objevují se obvykle na rtu, ale mohou být v podobě vřídků na sliznici dásní, měkkého i tvrdého patra a tváří. Virus se může dotykem dostat i do očí, nosu a genitálu. Puchýřky – opary – později praskají a zasychají ve stroupky; do deseti dnů vesměs mizí.
Příznaky oparů
první vzplanutí oparů: citlivé puchýřky na rtech nebo v okolí úst, někdy s příznaky chřipky nebo zduření krčních uzlin
recidivy: svědivé nebo palčivé pocity na rtech následované další den jedním nebo několika puchýřky naplněnými tekutinou

http://www.bel­tina.cz/onemoc­neni/opary/

Alesh

Nevím, jestli zápal nervu, ale stres ano.