Může zaměstnavatel zakázat nošení případně používání mobilního telefonu v zaměstnání?

Zaměstnavatel ve své vnitropodnikové směrnici zakazuje nošení mobilu do zaměstnání.Jak se bude postupovat když mi bude např.manželka nebo někdo jiný chtít sdělit naléhavou zprávu?

Nejlepší odpověď
beer

Mrkni na toto:
http://www.hle­dampraci.cz/pra­covni-pravo/mobilni-telefon-pracoviste.php

Další odpovědi
Deli

Má-li zaměstnavatel důvod zakázat mobilní telefony na pracovišti, může to udělat. Např. potravinářská výroba – hygiena, nebo třeba tam, kde se pracuje s technikou – sklady, kvůli případným problémům co je moje a co jsem ukradla…
Pak by měla být vyčleněna zaměstnanci např. uzamykatelná skříňka, kde si ho nechá a může si tam o pauze zajít.
Jinak – dříve mobily také nebyly, takže se volalo na pevnou linku zaměstnavateli a zaměstnanec byl k telefonu zavolán.

Ella

používání chápu, myslím, že to může. My také nesmíme používat mobilní telefony během pracovní doby. Ale zakázat vám je nosit do práce to pochybuju…

led

Do práce si mobil môžte nosiť, ale zamestnávateľ môže zakázať nosenie mobilu na pracovisko.
Sú prevádzky, kde by samotná prítomnosť zapnutého (aj na ticho) mobilu mohla rušiť zariadenia.
Po skončení práce si môžte odkaz prečítať na SMS. My to máme zariadené tak, že výnimočná súrna správa (napr. od manžela, detí) je volaná na vrátnicu, a tí nám to oznámia. Pri priamej práci aj vrátnica má zakázané prepínať hovory.

slimaczek

Např. ve věznicích zaměstnanci ani jiné osoby nesmí mít u sebe mobil. Musí ho nechat na vrátnici.