Lgee

Může vesmírů existovat víc, pokud je náš vesmír nekonečný?

Pokud je vesmír nekonečný, tak nikde nekončí, tudíž vesmírů ani víc existovat nemůže, nebo ano?

Odpovědi
Dochy

To že je nekonečný ještě neznamená, že nemá žáné hranice. I když je obtížné si to představit a připustit. Přímka je také nekonečná, přesto si můžeš představit (a v rámci možností i zkonstruovat) libovolné množství dalších přímek, které se s tou první nikde nepotkají.

mosoj

I takovéto jsou hypotézy. To, že je vesmír nekonečný, dokázáno není, pouze to jedna z více hypotéz předpokládá. Jiný vesmír by mohl být i v jiných dimenzích než jaké známe. V současné době se diskutuje o tom, jestli jsou znalosti člověka omezené, což by v podstatě znamenalo i omezení našeho vesmíru.