Hikee

Může nám učitelka přikázat jít ven, když je volná hodina a učitelka má dozor?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl/a jste, zda chodíte na ZŠ nebo SŠ. Také nevím, co je uvedené ve školním řádu . Pokud půjde učitelka s Vámi jsko fozot, je to v pořádku, pokud ne, tak opravdu záleží na vašem věku. ZVodkazu se píče o pauze v poledne, ale myslím, že to platí v jiný čas.

V době mezi vyučováním mohou mít žáci 1 vyučovací hodinu přestávku. V této „volné“ hodině si děti dojdou na oběd. Další čas mohou trávit v prostorách školy k tomu určených. Volno mohou také využít k pobytu venku mimo školu, k tomu je však nutný písemný souhlas rodičú podle řádu pro učitele.

Totiž, kdo nese zodpovwšdnost za žáky mimo školu?

Právě to upřesňuje nový pracovní řád určený pedagogům, který vešel v platnost právě včera. „Pokud rodiče chtějí, aby jejich dítě zůstávalo v době polední pauzy pod dozorem ve škole, musejí si podat písemnou žádost na ředitelství školy. Pak zodpovědnost za dítě spočívá jednoznačně na učitelích a vychovatelkách,“ vysvětlil vedoucí kroměřížského oddělení státní správy ve školství Miroslav Marinčák.

Dodal, že pokud rodiče dítě nepřihlásí například k polednímu pobytu ve školní družině, mělo by podle pracovního řádu ze školy na čas odejít. „V tom případě je nutné, aby rodiče písemně potvrdili, že za něj přebírají zodpovědnost,“ upřesnil Marinčák.

Nový pracovní řád upravuje, zda má děti hlídat škola, nebo jejich rodiče.
Ve Zdounkách dohlížejí pedagogové v hodině volna na všechny děti. „Vodíme do jídelny i ty, které na obědy nechodí. Vezmou si s sebou svačiny a my je máme na očích,“ řekla ředitelka Marie Ptáčková.

K rodičům, kteří netuší, že za dítě v době polední přestávky zodpovídají, patří i Marta Lednová z Kroměříže.
„Předpokládám, že za bezpečnost mých dcer zodpovídá škola po celou dobu vyučování, tedy i v hodině volna. Nechápu, jak za děti můžou zodpovídat rodiče, kteří jsou v zaměstnání,“ divila se maminka dvou školaček.

https://zlinsky­.denik.cz/zpra­vy_region/hodi­na-volna-skolaci20071102­.html

Další odpovědi
elkon

Učitelka je odpovědná za děti po dobu výuky. Nehraj si na machra a dělej, co řekne.