Hanah

Může SVJ pomoci při zprovoznění sklepní kóje-mokro,plíseň,zápach /více jak 2O let/?.

Kóje je v suterénu cihlového bytového domu z r.1959.Celý suterén po deštích je podmáčen,nejvíce prostor se 6ti nevyužívanými kójemi.Za inkrimovaným prostorem je svod dešťové vody.Dům je prý podmáčený,s nějakou kavernou vody.Bude se to řešit předěláním kanalizase,s vy­užitím svépomoci SVJ.Takže současné opravy,zednické práce,naší kóje by byly neúčelné.A myslíme si,že v řadě mokrých,nevyu­žívaných kójí i zbytečné. Jelikož jsme vykázání ze společné prostory /nepoužívané prádelny/,kde jsme po předcházející dohodě a netrváme na této místnosti,nemáme kam uložit předměty,věci.Výbor doporučil tu zatuchlou kóji či vlastně ho to nezajímá,jen je zvědavý na 27.7.,kdy máme opustit místnost.Může nám tam výbor SVJ vniknout násilím?

Odpovědi
anonym

SVJ nemůže jít do prostor bez souhlasu, pokud to nenarušuje objekt. Má ale možnosti zhlediska vyúčtování, sběr dat na vodu, topení apod.

Jinak podle popisu nechápu.