Avatar uživatele
Pendolino

může soc. pracovnice príjit k nam i když s tim nesouhlasim.žiji s přitelem a jeho dcerou ve vlastni peči a byt je můj

Doplňuji:
Žadne sosialni davky od social.odboru nepobirame

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Miroslavst před 4101 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Ne, nemůže pouze pokud ji nepozvete dál. Ale pokud ji nepozvete dál a neumožníte jí, aby se podívala jak dítě žije, tak musíte počítat s tím, že se to pravděpodobně bude řešit. Ona musí podat zprávu o šetření u vás doma k soudu, pak záleží, jak se k tomu postaví soud, že tu zprávu nemá. Můžete tím přítele a jeho dceru vystavit problémům,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Ono je to trošku jinak. Dle zákona na to právo nemá, jelikož by k tomu potřebovala příkaz k domovní prohlídce. Na druhou stranu by vám nedala žádné sociální dávky. v případě, že se jedná o dohled nad rodiči a dětmi, tak by vám mohla dítě odebrat a to téměř okamžitě.
Takže buď pustíte a podřídíte se nebo bohužel smůla. Ona si vždy nějaký důvod najde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

§52
§52 (1) Zaměstnanci orgánu sociálně-právní ochrany a zaměstnanci obce s rozšířenou působností zařazení do obecního úřadu jsou oprávněni v souvislosti s plněním úkolů podle tohoto zákona navštěvovat dítě a rodinu, ve které žije, v obydlí a zjišťovat v místě bydliště dítěte, ve škole a ve školském zařízení, ve zdravotnickém zařízení, v zaměstnání nebo v jiném prostředí, kde se dítě zdržuje, jak rodiče nebo jiné osoby odpovědné za výchovu dítěte o dítě pečují, v jakých sociálních podmínkách dítě žije a jaké má dítě chování.
V odkazu je to podrobně.

Zdroj: http://zakony-online.cz/?s149& q149=all

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Jestliže pobíráte nějaké sociální dávky,tak samozřejmě chodit bude.
Doplňuji:
Tak musíte vědět,z jakého důvodu k vám chodí,nebo co k tomu dalo podnět?

Upravil/a: stana73

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No jenom na kávu tam nechodí. Přesto bych jí tu kávu nabídl.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
stana73

Já když jsem byla s malou sama a brala dávky,tak chodili,jestli nemám náhodou doma něco nadstandartního a jestli se o děcko dobře starám.Nemá cenu rozebírat,jestli na to maji oprávnění,nebo jestli choděj do všech rodin (menšiny).

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Stáňo, tady se jedná o pracovnici OSPOD, dohled nad dítětem, tady nejde o dávky,,,

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
stana73

No jo,já když jsem to psala,tak jsem to nevěděla.Teď je to úplně o něčem jiném.

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Je to nepříjemné,ale je lepší se s nimi domluvit a vyhovět jim. Samozřejmě pokud by se jednalo o pobírání dávek v hmotné nouzi, tak by to bylo jak píšete vy. To si musí každý uvědomit, než jde o dávky žádat,,,

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
stana73

Já jsem jenom nepochopila tu otázku,až teď je zřejmé,o co opravdu jde.Ten důvod šetření.

před 4101 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy