loriane

Může si toto soused dovolí?

Mám zahradu v družstevním vlastnictví. Soused mi chodí na můj pozemek,přemisťuje materiál a ořezal mi i můj strom jehož větve hodil na můj záhon. Neustále mne slovně napadá a uráží. Předseda družstva to zatím nechtěl řešit,soused má minulost a i penize. Před zahradou je i volný prostor (patřící majitelce areálu) nicméně každý si tam něco vybudoval (kompost,stromky). Soused mi ničí i toto.
Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Oznamte, že za zahradu přestanete platit, protože na ní stejně hospodaří někdo jiný. Na peníze bude majitel háklivý. Zeptejte se, jestli je spravné, když máte trpět vandalismus od cizi osoby. Nebo: nahlašte policii vandalismus neznámého pachatele. Ať se tím zabývají lidé, kteří jsou za to placení.

Další odpovědi
kotlardaniel

Peníze mám raději, ty stojej za hádku

plebs

Soused má minulost a peníze tudíž Hogo fogo a to se těžko bojuje

paul1

Také jsme všelico zažívali, ale tady je dobrá rada drahá. Jinak – určitě má nějaké komplexy, něco zlé prožívá doma, nebo v práci, tak je ho třeba spíš litovat, tím vším si škodí i na vlastním zdraví. Možná by pomohlo zapojit do sporu humor.