Džorž

Může si pacient převážený RZ sám určit do jaké/které nemocnice chce?

Jedná se mi o to, kdo rozhoduje kam bude převážený pacient převezen a zváště pak, když má doporučení od ošetřujícího lékaře . Děkuji

Odpovědi
Drap

Ne nemůže. Rozhodne osádka RZ. Taky podle volných míst, vzdálenosti a podobně.

nyjono

Předpokládám, že RZ převáží pacienta do nemocnice na základě dostupnosti, aby pacient byl ošetřen v nemocnici co nejdříve. Proto vo veze R, jako rychlá.
Také hraje důvod případná obsazenost příslušného oddělení v nemocnici nebo specializace (např.popáleninové centrum apod.)
Pacient si nemůže určovat, do které nmocnice chce převézt. Neumím si představit, že by pacienta s potřebou akutní pomoci vezli nap.Chebu do Ostravy.

Hufnágl

O tom, do které nemocnice by záchranná služba pacienta odvezla, tedy rozhoduje podle jeho zdravotního stavu lékař záchranky, nikoli osádka do které patří i řidič RZ

Dochy

Nějaká možnost tam je. Pokud je k tomu důvod a nic tomu nebrání pak lze cíl zvolit s ohledem na přání pacienta.
Samozřejmě pacient rozhodovat nebude, ale zdravotníci mohou k jeho přání přihlédnout… Podle mně jsou rozumné důvody: pacient se v některé nemocnici již léčí se souvisejícím problémem, dostupnost pro rodinu, …
Asi je také blbost jet sanitou o 100km dál, ale spousta lidí je poblíž hrany „spádovosti“, takže je to pak z pohledu zdravotníků prakticky jedno.

Džorž

Děkuji za odpověď, ale nemám samozřejmě na mysli převoz z Chebu do Ostravy, ale v rámci města, zvláště pak když je pacient léčen na specializovaném pracovišti a má tam i svojí zdravotní dokumentaci. J.Wimmer