TomDG

Kolik si můžu vzít do letadla s sebou cigaret a kolik mimo příruční zavazadlo?

Ahojte, zitra letim do Anglie a rad bych si vzal s sebou 2 krabicky z toho jednu k sobe do batohu. Je mi 17, takze se radeji ptam, jestli s tim nemaji problem

Nejlepší odpověď
annas

"Kolik cigaret mohu přepravit letadlem?

Množství cigaret, které můžeme přepravit na palubě letadla, závisí především na cíli naší cesty. Přípustné množství se týká příručního i registrovaného zavazadla dohromady.

Pozor!

Tabák nemohou převážet cestující mladší 17 let. Je nutné také přihlédnout k velikosti příručního a registrovaného zavazadla, které jsme sbalili na cestu. Vše, co chceme převést, se musí vejít do těchto zavazadel."

Množství najdete v odkazu.

Záleží na tom, zda cestuje do EU nemo mimo EU.

https://www.es­ky.cz/tipy-pro-cestovatele/le­tenky/vase-otazky/kolik-cigaret-mohu-prepravit-letadlem

Další odpovědi
led

Túto informáciu (viď odpoveď annas) si môžte pred letom overiť na stránkach danej leteckej spoločnosti, prípadne osobne v ich prevádzke. Sú základné obmedzenia a sú ďalšie obmedzenia pre cestujúcich podľa leteckej spoločnosti, triedy (VIP, econom), vekovej kategorie, cieľového letiska.
zaujímavosť pre cestujúcich: Čo sa deje s kufrom, keď ho nevidíme https://www.ak­tuality.sk/cla­nok/527251/co-sa-deje-s-kufrom-ked-ho-nevidime/?utm_sou­rce=azet.sk&ut­m_medium=box-magaziny-aktuality_kok­tejl&utm_conten­t=clanok2&utm_cam­paign=HP-new2

Emefej

Je to jedno. V letadlech se dnes už nekouří. Je zbytečné brát si na palubu cigarety, dej je do zavazadla.

ivzez

Jestli už Vám bylo 17,
budou dvě krabičky bez problémů.