Lukas Byrtus

Co muzu vzit do letadla?

Dobry den

Letim z New Yorku s (norwegian airlines) do Madridu tam presedam a pokracuji s( Ryanair airlines) do Krakowa.
Chtel jsem si sebou vzit lahev alkoholu 3× parfem a 4 doutniku. Nebude s tim problem,pri kontrole?

Staci mit platny cestovni pas?Ridicak a obcasky prukaz mam nohuzel propadly.
Musim mit do Madridu nejake vizum,cestovni dokument?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Při přesedání není nutné žádné vízum, probíhá to v mezinárodním prostoru.

Další odpovědi
autacek

Pro přepravu letadlem je třeba seznámit se s přepravními podmínkami dané společnosti a též s podmínkami letiště platnými pro konkrétní část světa. Na cestování stačí platný cestovní pas, vstup může být podmíněn i vízovou povinností či splněním jiných kritérií. Předpokládám, že když jste to zvládl tam, zvládnete to i zpět.

Arne1

Nepíšeš která zeměti ten pas vydala. Pokud jsi cizinec (například z Ukrajiny), tak pro vstup do Španělska pro tebe mohou platit jiné předpisy než pro nás ostatní, kteří jsme občany Evropské Unie.

Dochy

Na palubu budeš mít určitě problém s tím alkoholem a s parfémy. Obecné pravidlo v současnosti dodržované snad všude a místy bude možná přísnější, je: Max 1l tekutiny gelu apod. v lahvičkách o objemu max 100ml. Jestli je nějaké extra pravidlo na parfémy a doutníky si nejsem jist… Bacha, zakázány jsou tlakové nádoby a plyny – což by se mohlo týkat toho parfému.

led

1 – Pri ceste z USA sa riaďte zákonmi USA (aby ste neboli prekvapení pri colnej kontrole, ako ja s fľaškou červeného piva). Preverte si, čo môžte a čo nemôžte niesť so sebou pri opustení územia USA vzdušnou cestou.
2 – Pri preprave batožiny na palube lietadla sa riaďte pokynmi leteckej spoločnosti, ktoré sú dostupné buď priamo u danej spoločnosti a na ich webových stránkach. Týka sa to aj alkoholu a iných tekutín, parfémy a tabakové výrobky Najlepšie je vložiť tieto predmety do do batožiny, ktorá spolucestuje v .podpalubí.(viď odpoveď Dochy)

3 – Pokiaľ v Madride neopustíte letisko, priestory určené pre tranzit, stačí vám váš pas a letenka. A taký malý nezanedbateľný detail, peniaze (USD, EUR) na prípadné letiskové služby a obchody v priestore tranzitu.

Azipos

Letiště je uznáváno jako mezinárodní prostor. Pokud tedy neopustíš letištní halu, stačí ti pas. Navíc myslím, že do Španělska ani vízum není třeba.

Na palubu si můžeš vzít maximálně 1 l tekutin v maximálně 100ml lahvičkách. Lepší je tyto potenciálně problematické věci dát do odbavovaného zavazadla. Teď je však otázka, zda si ho můžeš vzít v ceně letenky.

Edison

Je rozdíl, co vzít na palubu a co do odbaveného zavazadla. Podrobnosti lze najít na stránkách letišť. O cestovních dokladech zase na stránkách ministerstev zahraničí. V různých státech mohou platit různé předpisy a restrikce.

ahold

Tady je dobrá pomůcka, co můžeš mít v příručním zavazadle na palubě a co musí být v odbaveném zavazadle.
https://www.prg­.aero/sites/de­fault/files/ob­sah/CMS/pro-cestujici/Doku­menty/letak-bezpecnostni-pravidla-cz.pdf